Wybory 2019 wprowadziły zmiany. Przede wszystkim w rankingu „Najbogatsi Posłowie”. O to nowa lista bogaczy!

Od listopada na listę trafią Janusz Korwin-Mikke i Mateusz Morawiecki. Zapowiada się też powrót „Króla Zakopanego”.

Z dziesiątki najbogatszych wypadło dwóch parlamentarzystów – Adam Cyrański z KO i Leszek Galemba z PiS. Jednak na czołówce znalazło się kilka bardzo znanych.

Morawiecki nie był posłem. Dopiero w niedzielę udało mu się zdobyć mandat, co daje mu miejsce na sali parlamentarnej. Już wkrótce możemy się spodziewać pojawienia się jego nazwiska w gronie najbogatszych  parlamentarzystów.

Polityk zająłby 9. miejsce w rankingu, na jego koncie są 5 380 000 zł. Premier ma również mieszkanie o wartości ok. 1 mln zł. i dwa domy 150 m i 100 m wraz z działkami, wartość których jest nieznana. Nie znalazły się w oświadczeniu majątkowym polityka m.in. szeregówka o powierzchni 180 metrów kwadratowych, ani działka rolna o powierzchni 2 hektarów.

Łączny majątek premiera można szacować na 8-9 mln zł. Wiadomo, że Morawiecki nie wyprzedzi Adama Cyrańskiego z KO ani Leszka Galemby z PiS. Ich majątki oscylują wokół odpowiednio 26 i 14 mln zł.

Janusz Korwin-Mikke ustępuje premierowi pod względem majątku?

Według oświadczenia majątkowego polityka z 2017 roku Korwin posiada 7 działek o wartości ponad 6 mln złotych. Także dom o powierzchni 360 metrów kwadratowych i 40-metrowe mieszkanie o wartości 350 tys. zł. Polityk ma także dwa samochody – BMW F11, rocznik 2011, warte 60 tys. złotych i Fiata Punto, rocznik 2008, o wartości 3 tys. zł.

Na koncie bankowym Janusz Korwin-Mikke ma około 6663 euro i 45 tys. zł.

Andrzej Gut-Mostowy jest byłym posłem PO i znany jest wszystkim jako „Król Zakopanego” może zaskoczyć swoim majątkiem. Polityk śmiało może się pochwalić 10 nieruchomościami o łącznej wartości ponad 30 mln zł. Konto bankowe liczy około 6,1 mln zł.

Gut-Mostowy jest jednym ze współwłaścicieli stacji narciarskiej „Witów Ski”, a także jest właścicielem hoteli w centrum Zakopanego.

Chyba nikt z obecnych parlamentarzystów nie pokona „Króla Zakopanego”.

Pisaliśmy również o: LECH WAŁĘSA PRZEPRASZA. WZRUSZAJĄCY WPIS BYŁEGO PREZYDENTA!

Życie poleca: JANUSZ KORWIN-MIKKE MARSZAŁKIEM SENIOREM? ZNAMY KOMENTARZ POSŁA!

źródło: „money.pl”