Kampania przed tegorocznymi wyborami wychodzi na ostatnią prostą. Już niebawem rozpocznie się cisza przedwyborcza. Publikowane są ostatnie sondaże. Z najnowszych wynika, że PiS zapewne wygra, ale cały czas ważą się losy, czy uzyskają większość potrzebną do samodzielnego rządzenia.

Przewidywana jest rekordowa frekwencja. Eksperci szacują, że do urn chce pójść nawet 58 proc. uprawnionych do głosowania. Według badania przeprowadzonego przez IBRiS na zlecenie „Rzeczpospolitej” nawet 50,9 proc. osób jest naprawdę zdecydowanych.

Zobacz także: KURZAJEWSKA ZASKAKUJE WPISEM NA INSTAGRAMIE. „KOBIETA ODCHODZI POWOLI, BARDZO POWOLI”

Według tego samego sondażu PiS wygra wybory z wynikiem 41,7 proc. Na drugim miejscu uplasuje się Koalicja Obywatelska z poparciem wynoszącym 22 proc. Ostatnie miejsce na podium ma zająć lewica z wynikiem 13,4 proc.

Do Sejmu weszłaby też Koalicja Polska (PSL i Kukiz’15), na którą zagłosowałoby 6 proc. respondentów. Konfederacja nie wprowadziłaby swoich posłów, ponieważ mogłaby liczyć na wynik 4,3 proc.

Zobacz także: AGNIESZKA KACZOROWSKA CZARUJE WYGLĄDEM. TAKA FORMA TUŻ PO CIĄŻY!

Powyższe badanie uwiarygadnia sondaż przeprowadzony na prośbę „Super Expressu”. Wynika z niego, że PiS dostałby nawet 45,38 proc., KO otrzyma 27,22 proc. głosów, SLD dostanie 14,33 proc. oraz PSL – KP zdobędzie 6,99 proc. Konfederacja po raz kolejny pod kreską z wynikiem 4,65 proc.

Źródło: „wp.pl”