Astrologowie utrzymują, że znaki zodiaku, które znamy z czasów starożytnych, są już nieaktualne. Zwracają uwagę na fakt, że horoskopy prezentowane na ich podstawie mogą zawierać błędy. Skąd się wziął Wężownik, trzynasty znak zodiaku?

Zasady znaków zodiaku utworzono w starożytności, biorąc pod uwagę układ gwiazd. Podzielono pas nieba widzialny z Ziemi, po którym porusza się Słońce, przechodząc przez kolejne gwiazdozbiory. Wzięto pod uwagę, że znajduje się w każdym z dwunastu gwiazdozbiorów przez ok. miesiąc – czyli w rok zrobi jeden pełen cykl.

Opisano znaki zodiaku na podstawie gwiazdozbiorów. Jeśli dziecko przyjdzie na świat, gdy Słońce jest np. w gwiazdozbiorze Panny – zostaje zodiakalną Panną. Tak samo z innymi znakami zodiaku.

Przez tysiące lat znaki zodiaku ustalane są w ten sam sposób, a cechy poszczególnych znaków są powszechnie znane.

Po raz pierwszy wątpliwości pojawiły się w 2011 roku, gdy astronom z obserwatorium w Minnesocie, Parke Kunkle, oznajmił, że gwiazdozbiory przesunęły się i nie odpowiadają już pierwotnym znakom zodiaku. Dlatego horoskopy oraz charakterystyki znaków mogą być nietrafione.

Było wielu sceptyków tej teorii. Pozostawiono znaki zodiaku bez zmian.

Jednak w 2016 roku Amerykańska Agencja Kosmiczna potwierdziła teorię astronoma. NASA przeprowadziła analizy, według których pozycja ziemi względem gwiazdozbiorów mocno się zmieniła, a więc i znaki zodiaku nie są aktualne.

NASA zaznaczyła także, że w trasie ruchu Słońca jest nowy gwiazdozbiór, Wężownik – wprowadzono więc nowy znak zodiaku o tej samej nazwie.

Gwiazdozbiór Wężownika znajduje się między Skorpionem a Strzelcem, a więc obejmuje daty od 29 listopada do 18 grudnia. Zmieniły się także daty pozostałych znaków zodiaku.

Zaktualizowany harmonogram prezentuje się następująco:

Koziorożec: 20.01-16.02

Wodnik: 17.02-11.03

Ryby: 11.03-18.04

Baran: 19.04-13.05

Byk: 14.05-21.06

Bliźnięta: 21.06-20.07

Rak: 21.07-10.08

Lew: 10.08-16.09

Panna: 17.09-30.10

Waga: 30.10-23.11

Skorpion: 24.11-29.11

Wężownik: 29.11-17.12

Strzelec: 18.12-20.01

Jaki jest zodiakalny Wężownik? Kieruje się intelektem, ma chęć zdobywania wiedzy, jest myślicielem. Nienawidzi rutyny, nudy – uwielbia to, co nowe, jest ciekawy świata. To optymista, jest pełen energii. Jest zaangażowany w swoje działania. To osoba kreatywna, mająca fantazję, będąca typem artysty.

Wężownik ma talenty wizjonerskie oraz dobrą intuicję. Cechuje go wiara w opatrzność i szczęście, przyciąga pomyślność. Nie można odmówić mu charyzmy, inni ludzie lubią go i darzą szacunkiem. Zodiakalny Wężownik jest bezpośredni, czasem impulsywny, dumny i tajemniczy. Uwielbia się bawić, kocha romansować i flirtować, ale unika wczesnego zakładania rodziny.

Choć informacja o aktualizacji znaków zodiaku została potwierdzona przez NASA, Wężownika nie znajdziemy w większości zestawień znaków zodiaku ani horoskopów.

Może Cię zainteresować: JESTEŚ DOBRYM PARTNEREM I PRZYJACIELEM? ZNAK ZODIAKU ZDRADZI O TOBIE WSZYSTKO

Jeśli źle znosisz jesień, przeczytaj ten artykuł: ŹLE ZNOSISZ JESIEŃ? MOŻE BYĆ TEMU WINNY ZNAK ZODIAKU!

Źródło: „interia.pl”