Jak przypomina portal "Goniec", Maciej Damięcki zmarł 17 listopada w wieku 79 lat. Nie podano do publicznej wiadomości przyczyn śmierci aktora, choć nie jest tajemnicą, że od lat mierzył się z chorobą nowotworową. Po jego odejściu w mediach pojawiło się wiele wspomnień ze strony jego najbliższych, współpracowników i fanów. Głos w sprawie zabrała także synowa aktora. Zdradziła coś, o czym wiedzieli tylko najbliżsi Damięckiego.

Pożegnania nadszedł czas

Śmierć Macieja Damięckiego była olbrzymim ciosem nie tylko dla jego najbliższych, ale także rzeszy wiernych fanów. W sieci pojawiła się lawina wspomnień i pożegnań. Specjalne wpisy zamieściły dzieci zmarłego aktora - Matylda i Mateusz Damięccy.

W mediach społecznościowych swoim wspomnieniem zmarłego teścia podzieliła się również synowa Macieja Damięckiego. Paulina Andrzejewska zamieściła w sieci czarno-białe zdjęcie, na którym widzimy aktora z telefonem w dłoni. Przy okazji żona Mateusza Damięckiego podzieliła się sekretem swojego teścia.

"Żegnaj mój wspaniały Teściu. Dziękuję za wszystkie nasze rozmowy o teatrze i ogromną życzliwość. Za wcześnie… Lubię to zdjęcie, Maciej uwielbiał grać w Angry Birds" - napisała Andrzejewska, zdradzając, w jaką grę często grywał aktor.

Co z pochówkiem Macieja Damięckiego?

Niestety ostatnio sporo emocji budzi sprawa pochówku aktora. Nie wiadomo, czy Maciej Damięcki będzie mógł spocząć w rodzinnej mogile w Alei Zasłużonych na warszawskich Starych Powązkach. Skąd problemy?

Jak donosi "Super Express", przeszkodą może okazać się remont muru katakumb na Starych Powązkach. Prowadzone pracy sprawiają, że utrudniony jest dostęp do tych grobów, które znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie. Wiele grobów w Alei Zasłużonych jest osłonięta folią i przez to niedostępna.

Maciej Damięcki/YouTube @Paula Rodak
Maciej Damięcki/YouTube @Paula Rodak
Maciej Damięcki/YouTube @Paula Rodak

Mimo to nikt nie traci nadziei na to, że ciało aktora spocznie na Alei Zasłużonych. Na ten moment nie wiadomo, kiedy odbędzie się ostatnie pożegnanie artysty. Jeśli tylko taki termin zostanie podany, będziemy was informowali na bieżąco.

To też może cię zainteresować: Odszedł popularny aktor. To ogromna strata dla światowej kinematografii i fanów jego talentu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach:Z życia wzięte. Moja teściowa faworyzuje dzieci swojej córki. Nasze dzieci całkowicie pomija. Próbowałam się z tym pogodzić, ale nie dam rady

O tym się mówi: Pracownicy "Wiadomości" mogą pochwalić się imponującymi zarobkami. Na jakie wynagrodzenie mogą liczyć Holecka, Adamczyk, Kielczyk i Lewndowska