Jak przypomina portal "Goniec", emerytury gwiazd to temat, który od dawna budzi wiele emocji. Nie brakuje artystów, którzy otwarcie skarżą się na wysokość świadczenia wypłacanego im przez ZUS. Wielu z nich pozostaje aktywnymi zawodowo, żeby nie tylko móc żyć na poziomie, do którego przez lata przywykli, ale żeby móc się w ogóle utrzymać. Skrajnie niskie świadczenie otrzymuje między innymi Andrzej Rosiewicz. Ile wynosi jego emerytura?

Andrzej Rosiewicz wciąż na scenie

Andrzej Rosiewicz istnieje na polskiej scenie od dekad. Znają go nie tylko starsze, ale i młodsze pokolenia. Nie ma chyba nikogo, kto nie zna jego największych hitów, jak choćby "Chłopcy radarowcy", "Czterdzieści lat minęło", czy "Najwięcej witaminy".

Rosiewicz nie ukrywa, że pozostaje aktywny zawodowo nie tylko dlatego, że kocha występy na scenie. Tym, co wymusza na nim kolejne występy, jest sytuacja materialna. Choć artysta już dawno osiągnął wiek emerytalny, to przy skrajnie niskim świadczeniu, nie byłby w stanie utrzymać siebie i swojej rodziny.

Andrzej Rosiewicz/YouTube @Paula Rodak
Andrzej Rosiewicz/YouTube @Paula Rodak
Andrzej Rosiewicz/YouTube @Paula Rodak

Tyle emerytury dostaje Andrzej Rosiewicz

Przed tegoroczną waloryzacją świadczeń Andrzej Rosiewicz mógł liczyć jedynie na 590 złotych emerytury. I choć po podwyżce kwota ta nieco wzrosła, to i tak jest to kwota, która w dzisiejszych realiach nie pozwala na zaspokojenie nawet najbardziej podstawowych potrzeb. Sam artysta nie traci jednak pogody ducha.

"Nie zwalniam tempa i nie tracę pogody ducha. Mówię o sobie: były harcerz i sportowiec, a obecnie artysta estradowy odrzutowiec. I tego się trzymam. Mimo wieku formę fizyczną cały czas mam" - powiedział Rosiewicz w wywiadzie udzielonym "Dobremu Tygodniowi".

Andrzej Rosiewicz/YouTube @Onet Plejada
Andrzej Rosiewicz/YouTube @Onet Plejada
Andrzej Rosiewicz/YouTube @Onet Plejada

Życzymy panu Andrzejowi Rosiewiczowi, żeby sił nie brakowało mu jeszcze przez wiele lat.

To też może cię zainteresować: Ojciec Tadeusz Rydzyk zdecydował się ujawnić słowa, jakie usłyszał od Jana Pawła II. Czego dotyczyły

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. Mąż oświadczył jej, że nie chce jechać z nią na wakacje. Kiedy poznała powód, nie była w stanie powstrzymać łez

O tym się mówi:Justyna Kowalczyk przeżywa trudne chwile po odejściu ukochanego męża. Biegaczka opublikowała zdjęcie synka. Internauci poruszeni jej wpisem do łez