Jak przypomina portal "O2", Andrzej Grabowski należy do najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów, którego talent jest powszechnie ceniony. 71-letni Grabowski w wywiadzie udzielonym Monice Jaruzelskiej opowiedział o dość zaskakującej rozmowie z księdzem.

Andrzej Grabowski szczerze o wierze

Andrzej Grabowski ma na swoim koncie wiele znakomitych kreacji aktorskich, choć to rola Ferdynanda Kiepskiego w serialu "Świat według Kiepskich" przyniosła mu największą rozpoznawalność.

Aktor był niedawno gościem Moniki Jaruzelskiej, której zdradził co nieco na temat swojej wiary. Grabowski przyznał, że wierzy w Boga, choć na ten moment nie chodzi do kościoła i nie korzysta z sakramentów. Co ciekawe w dzieciństwie aktywnie włączał się w duchowe życie kościoła, służąc jako ministrant.

Andrzej Grabowski / YouTube:  tvnpl
Andrzej Grabowski / YouTube: tvnpl
Andrzej Grabowski / YouTube @tvnpl

Rozmowy z duchownymi

Jednocześnie aktor przyznał, że chętnie rozmawia z księżmi. Wspomniał o rozmowie, jaką odbył z dominikaninem ks. Kołoczowskim. Andrzej Grabowski przyznał kapłanowi, że nie korzysta z sakramentów, bo jak sam mówi, nie chce oszukiwać Boga, że żałuje grzechów, których tak naprawdę nie żałuje.

Grabowski przyznał, że jego wyznanie nieco zasmuciło duchownego, ale kontynuowali wymianę zdań. Po kilku dniach duchowny za pośrednictwem znajomej przekazał aktorowi zaskakującą wiadomość. Ks.Kłoczowski przekazał mu, że "jeżeli żałuje, że nie żałuje, to jest dobrze".

W jednym z wcześniejszych wywiadów, którego udzielił "Gazecie Wyborczej przyznał, że "często bywa antyklerykałem", bo jak sam mówi trudno nim nie być, obserwując różnego rodzaju nadużycia, jakich dopuszczają się przedstawiciele kościoła. Jednocześnie przyznał, że nie chce nim być, bo jako ministrant miał "kontakt z poczciwymi zakonnikami".

Andrzej Grabowski/YouTube @Imponderabilia
Andrzej Grabowski/YouTube @Imponderabilia
Andrzej Grabowski/YouTube @Imponderabilia

Co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: 21-letnia Polka przekonuje, że może być zaginioną Madeleine McCann. Rodzice zaginionej dziewczynki mieli zgodzić się na testy DNA

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: GIF wydał pilny komunikat. Z aptek znika popularny lek

O tym się mówi: O tym obowiązku zapomina wielu Polaków. Niewywiązanie się z niego grozi karą finansową