Jak podaje portal "Radio Zet", nie żyje Michael Kopsa. Aktor miał na swoim koncie wiele ról, choć wielu pamięta go głównie z roli w kultowym serialu lat 90. "Z archiwum X". Kanadyjski artysta zmarł w wieku 66. lat.

Nie żyje aktor Michael Kopsa

Informacja o śmierci Michaela Kopsa przekazała w mediach społecznościowych jego była żona i koleżanka po fachu - Lucia Frangione. Aktorka poinformowała, że Kopsa zmarł 23 października z powodu guza mózgu, na jakiego cierpiał.

Frangione w kilku poruszających słowach pożegnała byłego partnera, podkreślając, że był nie tylko wspaniałym aktorem, który w swoim dorobku miał role teatralne, filmowe, serialowe i dubbingowe. To jednak nie wszystko. Z wpisu byłej partnerki Kopsa dowiadujemy się, że był też muzykiem, malarzem i stolarzem. Jednak to rola ojca była tą najważniejszą.

Kim był Michael Kopsa

Michael Kopsa przyszedł na świat 22 stycznia 1956 roku w Toronto (Kanada). Wielu z nas pewnie nie raz słyszało jego głos, bo dubbingował w tak znanych produkcjach, jak m.in. "Dragon Ball Z", ""Action Man", czy "X-Men: Evolution". Podkładał także głos w grach komputerowych.

W jego dorobku artystycznym znalazły się również role w popularnych serialach, jak m.in. "Tajemnice Smallville", czy "Z archiwum X", w którym wystąpił u boku takich gwiazd, jak David Duchovny i Gillian Anderson. Co ciekawe, na swoim koncie ma podwójną rolę w serialu "Gwiezdne wrota", gdzie wcielał się w dwie różne postaci. Zagrał też w "Genezie planety małp", "Wielkich oczach", czy "Fantastycznej czwórce".

Michael Kopsa/YouTube @USA Red News
Michael Kopsa/YouTube @USA Red News
Michael Kopsa/YouTube @USA Red News

A wam, która z ról Michaela Kopsa utkwiła w pamięci najmocniej?

To też może cię zainteresować: Tomasz Lis podzielił się najnowszymi informacjami o stanie swojego zdrowia. Sympatycy dziennikarza nie kryją swojego niepokoju

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zdjęcie dziewczynki opiekującej się chorym bratem, poruszyło internautów na całym świecie. Jak potoczyły się losy chłopca uwiecznionego na zdjęciu

O tym się mówi: Niepokojące doniesienia na temat stanu zdrowia Katarzyny Dowbor. Prezenterka trafiła do szpitala. Fani nie kryją niepokoju