Jak podaje portal "Pikio", mogiła Hanki Bielickiej znajduje się na warszawskich Starych Powązkach, gdzie pochowani są również m.in. Danuta Rinn, Violetta Villas czy znany z "Czterdziestolatka" Andrzej Kopiczyński. Jak dziś wygląda miejsce spocynku niezapomnianej Hanki Bielickiej?

Niezapomniana artystka

Hanka Bielicka naprawdę nazywała się Anna Weronika Bielicka i urodziła się 9 listopada 1915 roku w Kononówce na terenie Ukrainy. Po zakończeniu I Wojny Światowej przeniosła się do Łomży, miasta, które zajmowało w jej sercu wyjątkowe miejsce. Nie szczędziła między innymi pieniądzy dla podopiecznych domu dziecka w Łomży.

Hanka Bielicka/ YouTube @Plotki Rozrywka
Hanka Bielicka/ YouTube @Plotki Rozrywka
Hanka Bielicka/ YouTube @Plotki Rozrywka

Hanka Bielicka była aktorką teatralną oraz filmową. Mogliśmy ją podziwiać w "Wojnie domowej" i "Panu Wołodejowskim". Wielu wspomina ją jednak przede wszystkim z kabaretu. Ze swoim charakterystycznym zachrypniętym głosem, ogromnymi kapeluszami i "niewyparzonym językiem" szybko zdobył sympatię widzów. Publiczność ją po prostu uwielbiała, a każdy jej występ przyciągał tłumy widzów.

To już 15 lat!

Hanka Bielicka 9 marca musiała przejść pilną operację tętniaka aorty. Na salę operacyjną w szpitalu na Banacha trafiła przed południem. Niestety o 16:15 lekarze stwierdzili śmierć tej wyjątkowo barwnej artystki.

Hanka Bielicka, uwielbiana przez widzów aktorka zmarła 9 marca 2006 roku. Za trzy miesiące minie 15 lat od tego tragicznego momentu. Mimo to, ta niezwykle chryzmatyczna i pełna energii aktorka wciąż ma rzeszę wiernych fanów. Wymownie świadczy o tym fakt, że jej grób na warszawskich Starych Powązkach regularnie odwiedzają jej wielbiciele.

Grób Hanki Bielickiej/ YouTube @Plotki Rozrywka
Grób Hanki Bielickiej/ YouTube @Plotki Rozrywka
Grób Hanki Bielickiej/ YouTube @Plotki Rozrywka

Hanna Bielicka spoczęła w rodzinnym grobie, gdzie spoczywa jej ojciec, matka oraz starsza siostra Hanki. Na nagrobku umieszczono słowa zaczerpnięte z poezji Wincentego Pola. Każdy, kto odiwedza grób Bielickiej może na nim przeczytać "Co milsze nad dobre u ludzi wspomnienia". Sympatycy aktorki dbają, żeby grób był zadbany.

Też należeliście do grona wielbicieli Hanki Bielickiej?

To też może cię zainteresować:

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach:

O tym się mówi: