Jak podaje portal "Pikio", Krystyna Janda należy do grona najwybitniejszych polskich aktorek. Zadebiutowała niemal pół wieku temu i po tylu latach nie może pochwalić się szczególnie wysoką emeryturą.

Działalność artystyczna

Krystyna Janda zdobyła rzeszę wiernych fanów grając w filmach, serialach oraz występując na deskach teatru. To jednak nie wszystko, Krystyna Janda jest także autorką dobrze sprzedających się pozycji literackich. Jej bogaty dorobek zawodowy nie znajduje jednak odzwierciedlenia w kwocie pobieranej przez nią emerytury.

Gwiazda przyznała, że nie może zrezygnować z pracy aktorskiej z dwóch zasadniczych powodów: finansowego oraz emocjonalnego. Aktorka uwielbia swój zawód i nie wyobraża sobie życia bez gry i swoich fanów.

"Jestem w formie. Umiem opowiedzieć niektóre rzeczy tak, że to widza dotyka. Chcę rozmawiać moimi rolami z ludźmi, uczyć ich empatii, wrażliwości na innych i na świat. Żal by mi było z tego rezygnować" - cytuje słowa Krystyny Jandy portal "Pikio".

YouTube

Emerytura Krystyny Jandy

Krystyna Janda znana jest z bezkompromisowego dzielenia się tym, co myśli. Swoją opinię wyraża niezależnie od tego, jak wpłynie to na jej odbiór przez opinię publiczną. Jak niejednokrotnie podkreślała swoje sukcesy i porażki zawodowe zawsze podpisuje swoim nazwiskiem.

Przyznała, że stara się nie występować w produkcjach "niekoniecznie wysokiego lotu" i nie ulega sezonowym modom. W jednym z wywiadów przyznała, że jest "za dobrą aktorką, żeby nie występować". Decyzja o dalszej aktywności zawodowej Krystyny Jandy wynika także z kwestii finansowych.

YouTube

"Wyliczyli mi 1600 zł emerytury. Czeka mnie robota aż po grób" - zdradziła Krystyna Janda.

Spodziewaliście się tak niskiego świadczenia emerytalnego u tak znanej aktorki?

To też może cię zainteresować: Premier Mateusz Morawiecki postanowił wprowadzić zmiany w pracy zdalnej. Pojawiło się nowe rozporządzenie, wiadomo, co czeka pracowników w Polsce

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Joanna Krupa dzieli się z fanami swoim ogromnym szczęściem! Córeczka celebrytki skończyła właśnie roczek

O tym się mówi: Ojciec Tadeusz Rydzyk otworzył kolejny, dochodowy biznes. Co duchowny wymyślił tym razem