Jak podaje portal "Pikio", media obiegła smutna informacja o śmierci uwielbianego przez widzów TVP serialu. Odejście Kevina Dobsona to nieodżałowana strata nie tylko dla wielbicieli jego talentu i serialu "Kojak", w którym występował.

Zmarła gwiazda serialu "Kojak"

Chyba nie ma osoby, która nie słyszałaby chociaż o kutowym już serialu "Kojak" opowiadających o sprawach prowadzonych przez nowojorską policję. Choć najbardziej charakterystyczną postacią w serialu był tytułowy Kojak, w którego wcielał się Telly Savalas, nie sposób nie pamiętać jego partnera.

To właśnie w partnera Kojaka, porucznika Bobby’ego Crocker'a, wcielał się zmarły Kevin Dobson. Duet bił rekordy popularności w Stanach Zjednoczonych w latach 70. ubiegłego wieku. Pokochali go również Polacy, którzy niecierpliwie oczekiwali kolejnych odcinków.

YouTube

Kevin Dobson

Aktor przyszedł na świat 8 marca 1943 roku w Jackson Heights w Stanach Zjednoczonych. Przez wiele lat był pracownikiem kolei podmiejskich. Pracował także jako kelner. Z aktorstwem związał się w wieku 26 lat, a jego debiutem był występ w "The Doctors".

W 1971 roku zagrał epizod w filmie "Klute" i choć jego nazwisko nie pojawiło się nawet w napisach końcowych, to udało mu się podpisać kontrakt z wytwórnią Universal Studios, co sprawiło, że jego kariera nabrała rozpędu. Wystąpił m.in. w: " Bitwie o Midway", "Niepokornych", "Słodkim rewanżu", "Mokrej robocie", "Adwokacie śmierci", Twardym lądowaniu", "Dotyku anioła" oraz w "Modzie na sukces".

Aktor odszedł w niedzielę 6 września w wieku 77 lat.

Army Veteran, Veterans Rights Activist, Film and Television Actor Kevin Dobson has passed away. He was 77 Years Old. Condolences to the entire family. Rest In Peace... March 18 1943-September 6 2020

Posted by United Veterans Council of San Joaquin County on Monday, September 7, 2020

Byliście fanami "Kojaka"?

To też może cię zainteresować:

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach:

O tym się mówi: