Jak podaje portal "Super Express", Kazik Staszeski nagrał utwór "25 lat niewinności", który znajdzie się na ścieżce dźwiękowej do filmu opowiadającego historię Tomasza Komendy. Przypomnijmy, mężczyzna został skazany za zbrodnię, której nie dokonał. Bohater filmu usłyszał piosekę Kazika. Jak na nią zareagował?

Poruszający film

"25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" to produkcja oparta na wydarzeniach z życia Tomasza Komendy, który odsiedział 18 lat więzienia z orzeczonych 25 za zbrodnię, której nie popełnił. Twórcy filmu mierzą się z dręczącym wszystkich pytaniem dotyczącym tego, jak niewinny człowiek mógł spędzić tyle czasu w więzieniu.

W rolah głównych zobaczymy m.in.: Agatę Kuleszę, Jan Frycz, Andrzej Konopka, Magdalena Różczka i Dariusz Chojnacki. W postać Tomasz Komendy wciela się Piotr Trojan ("Chce się żyć", "Pułapka"). "Lektura scenariusza wywołała we mnie ogromną złość i bezradność. Dlaczego nikt nic wtedy nie zrobił? Dlaczego w ogóle to wszystko się wydarzyło?" - zdradził Trojan.

Wzruszająca piosenka

Piosenka Kazika "25 lat niewinności" ma za sobą premierę. Teledysk do niej obejrzało już ponad milion osób. Wśród nich był również sam Tomasz Komenda. Jak zareagował na utwór stworzony przez kultowego Kazika?

" Nie wiem, co powiedzieć. Dziękuję... mogę powiedzieć tylko "dziękuję". Chyba "dziękuję" mówi wszystko" - mówił Tomasz Komenda nie będąc w stanie ukryć wzruszenia. Wzruszenia nie krył również słysząc słowa Kazika skierowane wprost do niego. Całość możecie zobaczyć poniżej.