"Boże Ciało" to film, który trafił do polskich kin w październiku 2019 roku. Od tego czasu produkcja Jana Komasy zyskuje coraz więcej zwolenników, a sam reżyser otrzymuje wiele prestiżowych nagród i nominacji.

W ostatnim czasie film trafił na krótką listę oscarową, co oznacza, że znalazł się w gronie 10 najlepszych produkcji walczących o Oscara w kategorii film międzynarodowy (kategoria ta wcześniej znana była jako film nieanglojęzyczny).

To niewątpliwy sukces Jana Komasy, którego film został wybrał spośród 93 produkcji z całego świata. Polska produkcja będzie się mierzyć z takimi filmami jak:

"Malowany Ptak" z Czech

"Truth and Justice" z Estoni

"Nędznicy" z Francji

"Ból i blask" z Hiszpanii

"Parasite" z Korei Południowej

"Kraina miodu" z Macedonii

"Wysoka dziewczyna" z Rosji

"Atlantics" z Senegalu

"Those Who Remained" z Węgier

Na zwycięzców typowane są filmy "Parasite" oraz "Ból i Blask". Jednakże nie warto zapominać o "Bożym Ciele", gdyż niejednokrotnie faworyci zawodzili. Polska produkcja może i nie ma największej szansy na zwycięstwo, ale niewątpliwie ją ma.

Sukces "Bożego Ciała"

Film Jana Komsy w naszym kraju obejrzało ponad 1,5 miliona widzów. Ponadto film niebawem trafi do amerykańskich kin. Produkcję doceniają zarówno znawcy kina, jak i przeciętni odbiorcy.

Fabuła filmu skupia się na losach 20-letniego Daniela, który mając za sobą trudne momenty w życiu decyduje się zostać księdzem. Chłopak wychodząc z poprawczaka, wykorzystuje moment nieobecności duchownego w swoim miasteczku i zaczyna pełnić kapłańską posługę. Sytuacja zaczyna się komplikować, gdy zza krat wychodzi jego dawny znajomy.

To film obsypany nagrodami

"Boże Ciało" pierwszą nagrodę otrzymało już na festiwalu w Wenecji, gdzie produkcja Komasy zdobyłą nagrodę Europa Cinemas Label. Później film otrzymał "Złote Lwy" za reżyserię na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Ponadto na Festiwalu otrzymał również nagrodę za drugoplanową rolę dla Elizy Recymbel, nagrodę publiczności oraz nagrodę dziennikarzy. Produkcja została również wyróźniona na Festiwalu Filmowym w Sztohlomie oraz na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Mińsku.

Warto sobie przypomnieć...DAWID PODSIADŁO PODAŁ DATY DWÓCH KONCERTÓW PROMUJĄCYCH NOWY MATERIAŁ. GDZIE I KIEDY MOŻNA KUPIĆ BILETY

Portal "Życie" pisał...MIAŁ BYĆ HITEM, OKAZAŁ SIĘ JEDNYM Z "NAJGORSZYCH POLSKICH SERIALI". NIE ZGADNIECIE JAKIE BYŁO JEGO ZAKOŃCZENIE

Informował również...NORBI WRÓCI DO PROGRAMU „JAKA TO MELODIA”. CZY BĘDĄ PROWADZIĆ GO RAZEM Z RAFAŁEM BRZOZOWSKIM