Miasto Lipsk wsparło szpital w Krakowie. Materiały i artykuły niezbędne do funkcjonowania szpitala w starciu z koronawirusem dostarczono do szpitala w Krakowie. Artykuły o wartości około 100 tys euro zasiliły magazyn szpitala.

źródło:tvn24.pl

Pierwszy transport z towarami ze wsparcia dostarczono już w piątek do Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Krakowie. W paczkach znalazły się m.in. fartuchy, maseczki czy środki dezynfekujące. Jak podaje Dariusz Nowak z Urzędu Miasta w Krakowie, mają z Lipskiem dobre stosunki od wielu lat.

źródło:tvn24.pl

Jak również dodaje dr Jerzy Friediger, dyrektor szpitala im. Żeromskiego w Krakowie - Jesteśmy bardzo zadowoleni, że doszły, bo tych środków ochrony osobistej zawsze brakuje, nigdy ich nie jest wystarczająco i one się zużywają bardzo szybko. Wydaje się, że to taka ogromna ilość, a maski są jednorazowe i co cztery godziny powinny być wymieniane, kombinezony są jednorazowe, fartuchy są jednorazowe. To jest wszystko jednorazowe, na tym nie da się zaoszczędzić.

W tym tygodniu:Unikatowy banknot warty kilkaset tysięcy złotych. Jaka jest jego historia

Warto wiedzieć:Oszuści nie próżnują nawet w dobie wprowadzonego na całym świecie czasu pandemii. Na co należy uważać

Może cię zainteresować:Reżyser "Misia" nie miał łatwego życia. Nikt nie spodziewał się takiej prawdy o Stanisławie Barei