7 listopada rząd postanowił o wprowadzeniu kolejnych kroków z powodu gwałtownego przyrostu liczby zachorowań, sięgającej wtedy ponad 20 tysięcy dziennie. W tę sobotę, 28 listopada, otwarte zostają galerie handlowe i punkty usługowe. Czy to zmieni liczbę zachorowań, która od momentu wprowadzenia obostrzeń 7 listopada, spadła poniżej 20 tysięcy?

Liczba chorych na COVID-19 stale utrzymuje się już poniżej 20 tysięcy przypadków dziennie. Na dzień 27 listopada liczba ta wynosi 17 060 osób. W sobotę otwarte zostają centra handlowe i klienci będą mogli korzystać ze sklepów i w okresie przedświątecznym móc zrobić zakupy. To nie tylko szansa dla sklepów na zarobek i utrzymanie się, ale termin ten może być przyczyną pogorszenia się sytuacji epidemiolgoicznej.

Na sklepy nałożone są odpowiednie zasady bezpieczeństwa, chociażby w postaci limitu osób – 1 osoba na 15m2. Dodatkowo sklepy wyposażone są w kolejne dozowniki z płynem dezynfekującym.

Nie zmieni się na razie nic w kwestii godzin dla seniorów i nadal będą się odbywać w godzinach 10.00 – 12.00. Jednak są plany, aby obostrzenie to nie obowiązywało w dniu 24 grudnia.

Jakie zmiany przyniesie okres świąteczny? Premier Morawiecki i minister zdrowia Niedzielski namawiają do mniejszego grona przy tegorocznym stole wigilijnym. Zaleca się ograniczenie podróży i wyjazdów do rodziny. Do 27 grudnia zakazane są imprezy i spotkania osób powyżej 5 osób, jednak nie są uwzględniane w to osoby mieszkające pod danym adresem. Oznacza to, że 6 osobowa rodzina na przykład może zaprosić 5 osób na wigilię.

źródło:RadioZET.pl

Kwestia edukacji i szkolnictwa – nauka zdalna ma potrwać do 22 grudnia, a następnie wszystkich obowiązywać będzie jeden termin ferii zimowych – od 4 do 17 stycznia, jak zapowiadał minister edukacji Przemysław Czarnek.

Może cię zainteresować:Minister Finansów podjął ostateczną decyzję w sprawie "trzynastek". Pieniądze nie zostaną wypłacone

W tym tygodniu:Wspaniała wiadomość dla fanów bożonarodzeniowych jarmarków. W jakim mieście odbędą się wyjątkowe kiermasze

Warto wiedzieć:Wspaniała wiadomość dla fanów bożonarodzeniowych jarmarków. W jakim mieście odbędą się wyjątkowe kiermasze