To z pewnością ważne wieści. Jeden z obowiązków nałożonych na Polaków przez obecnie obowiązujące przepisy wkrótce zostanie zniesiony. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o planowanych zmianach i podało datę. Cieszycie się?

MZ zamierza złagodzić obostrzenia

W ostatnim czasie pandemia koronawirusa zataczała coraz szersze kręgi, a Polacy zastanawiali się, kiedy zostanie wprowadzony lockdown. Obecnie testy (wykonywane w mniejszej ilości) ujawniają mniej pozytywnych przypadków.

Koronawirus/ Screen z YouTube
Koronawirus/ Screen z YouTube
Koronawirus/ Screen z YouTube

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że jest to sukces obostrzeń nałożonych przez rząd. Teraz Ministerstwo Zdrowia podjęło ważną decyzję, którą ogłosił wiceminister Waldemar Kraska.

Jak przypomina Pikio, dzisiaj, w piątek, 13 listopada, odnotowano 24 051 zarażeń koronawirusem. Jest 88 ofiar wirusa oraz 331 zmarłych, którzy mieli choroby współistniejące.

Mateusz Morawiecki zapowiedział, że póki co narodowa kwarantanna nie zostanie wprowadzona.

Z kolei Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia, poinformował o ważnej decyzji. W toku nakładanych obostrzeń zamknięto także część sklepów, w tym te, które znajdują się w galeriach handlowych.

Ponadto zamknięcia doczekały się sklepy meblowe, co ogłoszono w przeddzień wejścia przepisów w życie, w godzinach wieczornych. Takie postępowanie wzbudziło ogromne niezadowolenie Polaków.

Adam Niedzielski/ YouTube: MedExpress TV
Adam Niedzielski/ YouTube: MedExpress TV
Adam Niedzielski/ YouTube: MedExpress TV

Jak podaje wiceminister, teraz trwają rozmowy na temat ponownego otwarcia sklepów. Tematem zajmuje się wicepremier Jarosław Gowin.

Ostateczna decyzja o otwarciu sklepów meblowych zapadnie już na dniach – być może w ten lub przyszły weekend. Wiceminister Kraska ujawnia, że ponowne otwarcie wspomnianych miejsc może nastąpić jeszcze w tym miesiącu.

To też może cię zainteresować: KLIENTÓW JEDNEJ Z DUŻYCH SIECI HANDLOWYCH CZEKAJĄ DUŻE ZMIANY. ZACZNĄ OBOWIĄZYWAĆ JUŻ 16 LISTOPADA. CO SIĘ ZMIENI

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: CZY POJAWIĄ SIĘ NOWE OBOSTRZENIA? WICEPREMIER JAROSŁAW GOWIN ZDRADZIŁ, CO CZEKA POLAKÓW W KOLEJNYCH DNIACH. MOWA O KONTAKTACH MIĘDZYLUDZKICH

O tym się mówi w Polsce: KLUCZOWY KOMUNIKAT DLA SENIORÓW WYDAŁO WŁAŚNIE MINISTERSTWO ZDROWIA. OSOBY STARSZE BĘDĄ MUSIAŁY PRZYGOTOWAĆ NA NOWOŚCI, CHODZI O BEZPIECZEŃSTWO

O tym się mówi na świecie: SZEF ŚWIATOWEJ ORGANIZACJI ZDROWIA APELUJE O WSPÓŁPRACĘ CAŁEGO ŚWIATA. SYTUACJA JEST BARDZO TRUDNA