Dzisiaj, w środę 25 listopada, o godzinie 12:00 w wielu miastach Polski, w tym w Krakowie, odbędzie się protest taksówkarzy.

Najważniejsze ulice zostaną zablokowane przez przejazd kolumny taksówek. Utrudnienia będą m.in. w Warszawie, Białegostoku, Bydgoszczy, Katowicach, Kielcach, Łodzi, Płocku, Poznaniu, Rzeszowie oraz Trójmieście.

W Krakowie zablokowana ma zostać Aleja Trzech Wieszczów.

Jest to protest całej branży przeciwko nieuwzględnieniu pomocy dla taksówkarzy w rządowej ustawie ws. przeciwdziałania skutkom COVID-19.

fot. pixabay

Termin nie jest przypadkowy ponieważ to właśnie dzisiaj sejm obraduje nad tymi rozwiązaniami, a wszelkie petycje złożone przez tą branżę zostały odrzucone.

Organizatorem protestu jest Ogólnopolskie Porozumienie Taxi. Lokalni przedstawiciele złożą też w ramach demonstracji petycje do urzędów wojewódzkich lub siedzib PiS.

To też może cię zainteresować: Kraków: jakie inwestycje czekają miasto w przyszłym roku? Przeznaczony budżet jest rekordowy i znacznie przekracza zaplanowane dochody

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Kraków: te statystyki są bardzo niepokojące. Wzrasta liczba kobiet w ciąży, które zakaziły się koronawirusem. Szpital musi zmienić zasady

O tym się mówi: Kraków: powraca fatalna jakość powietrza w mieście i innych regionach Małopolski. Jakie wyglądają uśrednione wskaźniki