Magistrat poinformował, że podczas najbliższej sesji Rady Miasta zostanie podjęty temat cen biletów oraz finansowania komunikacji miejskiej.

Ostatnia propozycja Zarządu Transportu Publicznego mówiła bilecie 20-minutowym za 4 złote, 60-minutowym za 6,60 oraz 90-minutowym za 8 złotych.

Zmienić się mają również ceny za bilety okresowe. Bilet normalny miesięczny na wszystkie linie ma kosztować 148 zł, a dla posiadaczy Karty Krakowskiej.

fot. screen YouTube / Miasto Kraków

Zgodnie z tym co mówią urzędnicy, podwyżki są spowodowane pandemią koronawirusa, która mocno zaszkodziła komunikacji miejskiej zmniejszając wpływy ze sprzedaży biletów.

Nie wiadomo jeszcze, czy obecne finansowanie jest wystraczające. Być może zapadnie decyzja o jeszcze większym ograniczeniu liczby kursów autobusów oraz tramwajów.

To też może cię zainteresować: Kraków: mieszkańcy mogą dostać komunikat o unieważnieniu dowodów osobistych. Urząd wyjaśnia o co chodzi w tej sprawie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Kraków: wodociągi informują o dzisiejszych awariach oraz planowanych pracach na jutro. Przez kilka godzin nie będzie wody w kilkunastu miejscach

O tym się mówi: Kraków: kolejna akcja przeciw Kościołowi katolickiemu. Na Rynku Głównym pojawił się punkt zachęcający do apostazji