W Krakowie odbędzie się Tydzień patriotyczny. Akcja ta jest inicjatywą alternatywną wobec święta niepodległości, które ze względu na sytuację pandemiczną, nie może się odbyć w corocznej formie. Wszystko to będzie miało miejsce w legendarnym i historycznym miejscu na mapie Krakowa – na zamku wawelskim.

Jednym z punktów w Tygodniu patriotycznym będą warsztaty o tematyce artystycznej dla dzieci i młodzieży, które będą miały miejsce online za pomocą platofrmy Troop Messenger. Warsztaty z zajęciami będą trwały od 9 do 13 listopada. Mimo docelowej grupy młodzieżowej na zajecia może się zapisać każdy, niezależnie od wieku. Uczestnicy mogą wziąć udział w konkursie historycznym, który będzie przygotowany na Facebooku.

źródło:wawel.krakow

W planie wydarzeń ma miejsce finałowy koncert w Sali Senatorskiej. Można go obejrzeć online za pomocą streamingu na Facebooku. Obejrzeć go będzie można o godzinie 18.00 15 listopada – na finał tygodnia. Usłyszymy miedzy innymi twórczość Chopina, a także liczne patriotyczne, polskie i żołnierskie wykonania.

W tym tygodniu także:Ruszyła akcja ratująca zwierzęta i schroniska. O co w niej chodzi

Może cię zainteresować:Łzy same cisną się do oczu . Nieprawdopodobna historia dwójki zakochanych. Niestety, nie było im dane spędzić ze sobą dużo czasu