Wczoraj wieczorem straż miejska otrzymała nietypowe i niepokojące zgłoszenie od dwóch wolontariuszek z fundacji „Zupa na Plantach”.

Kobiety dostrzegły, że starszy mężczyzna utknął w bunkrze wisząc głową w dół na drabinie i nie potrafi się sam wydostać.

„Prosimy o szybki przyjazd patrolu na ulicę Zwycięstwa. W bunkrze, na drabinie, wisi głową w dół starszy mężczyzna. Żyje, bo próbuje się uwolnić, ale sam sobie nie poradzi, jest zakleszczony między szczeblami, w każdej chwili może spaść w dół” – tak brzmiało zgłoszenie wolontariuszek.

Na miejscu szybko zjawili się strażnicy miejscy, którzy nawiązali tez kontakt ze strażą pożarną i pogotowiem oraz zabezpieczyli wiszącego mężczyznę paskami przed możliwością upadki z wysokości kilku metrów.

Straż pożarna wyciągnęła starszego mężczyznę przy użyciu specjalistycznego sprzętu i lin. Na szczęście nie odniósł on żadnych obrażeń.

To też może cię zainteresować: Małopolska: rekordowa liczba osób, które przegrały z koronawirusem oraz sporo przypadków w województwie. Sanepid podał dane na piątek

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Kraków: dzisiaj zostanie otwarty największy Lighting Show w Polsce. To niepowtarzalna okazja i pierwsze takie wydarzenie w Polsce

O tym się mówi: Kraków: poważne zdarzenie w hucie ArcelorMittal. Jedna osoba straciła swoje życie. Co się wydarzyło