Koronawirus dalej mocno się rozprzestrzenia w województwie małopolskim, a szczególnie w Krakowie gdzie w ostatnich tygodniach notuje się najwyższą liczbę nowych przypadków oraz ofiar śmiertelnych.

Sytuacja źle odbija się także na placówkach medycznych, a najbardziej w szpitalach, które leczą zakażonych wirusem SARS-COV-2.

Małopolski Urząd Wojewódzki podał w poniedziałek (26 października) zajętych jest już 1907 łóżek z 2280 dostępnych.

Dramatyczna sytuacja jest natomiast związana z respiratorami. W użyciu jest ich zajętych 188 na 192 co oznacza, że zostało ich jeszcze tylko cztery.

fot. screen YouTube / Miasto Kraków

Jakie działania podjęto w tej sprawie?

W poniedziałek działać zaczął szpital tymczasowy w budynkach dawnego Centrum Urazowego Medycyny Ratunkowej i Katastrof, a drugi urządzany jest w hali EXPO.

W weekend dostarczono dla województwa małopolskiego sprzęt z Agencji Rezerw Materiałowych. Wśród nich znalazło się 50 kolejnych respiratorów, 50 kardiomonitorów, a także koce oraz fartuchy, które trafią do szpitali tymczasowych.

To też może cię zainteresować: Kraków: kolejne ulepszenia w MPK za prawie 3 mln. Dostarczono kolejne trzy autobusy, które spełniają najwyższa europejską normę

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Kraków: kolejna placówka zamyka się w zakresie obsługi klientów. Sprawy nie załatwimy już w jednym z oddziałów ZUS

O tym się mówi: Kraków: policjanci interweniowali po zauważeniu dwójki dzieci na dachu jednego z supermarketów. Jak to się stało