Wczoraj, w czwartek 22 października, obchodzono liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II i 42. Rocznicę rozpoczęcia jego pontyfikatu.

Z tej okazji w Sanktuarium św. Jana Pawła II Wielkiego w Krakowie na tzw. "Białych Morzach" odbyły się specjalne uroczystości transmitowane również online.

Podczas obchodów ogłoszono ważną decyzję, o którą od roku zabiegały władze Małopolski i Metropolita Krakowski.

Święty Jan Paweł II został oficjalnie ogłoszony Patronem Województwa Małopolskiego. Zgodę wydała na to 5 października watykańska Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.

fot. krakow.pl

Jan Paweł II urodził się 18 maja 1920 w Wadowicach, a zmarł 2 kwietnia 2005 w Watykanie. Był papieżem kościoła katolickiego w latach 1978–2005.

Został beatyfikowany 1 maja 2011, i kanonizowany 27 kwietnia 2014. Zapisał się w historii jako jeden z najsłynniejszych Polaków.

To też może cię zainteresować: Kraków: MPK przygotowało specjalną ofertę komunikacji miejskiej na najbliższy czas. Czego dotyczą zmiany

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Małopolska: dobowy przyrost przypadków koronawirusa wciąż wzrasta. Sanepid podał dane na piątek. Tak źle jeszcze nie było

O tym się mówi: Kraków: potwierdzono ognisko koronawirusa w szpitalu dziecięcym. Zakaziło się kilkadziesiąt pracowników placówki