W Krakowie pasażerowie mogą już w sumie przejechać się jedenastoma przyjaznymi dla środowiska i nowymi tramwajami Lajkonik, które stopniowo będą zastępować wysłużone już pojazdy.

Nowy tramwaj trafił na linię nr 52 obsługującą trasę z Czerwonych Maków do osiedla Piastów w Nowej Hucie.

Na końcowy odbiór w zajezdni czeka też dwunasty lajkonik, a trzynasty zostanie wkrótce dostarczony z fabryki w Siedlcach.

Nowoczesne tramwaje w Krakowie

Nowe tramwaje są niskopodłogowe i wyposażone w innowacyjny system, monitoring, klimatyzację, ledowe oświetlenie, a także nowoczesny system informacji pasażerskiej wyświetlający trasę przejazdu.

„Wszystkie nowe niskopodłogowe tramwaje będą mieć długość 33,4 metra i szerokość 2,4 m. Całkowita pojemność pojazdu to 225 osób, w tym 82 miejsca siedzące” - mówią przedstawiciele MPK.

Dodatkowo, każdy tramwaj Lajkonik jest wyposażony w specjalną platformę, która ułatwia weście i wyjście osobom niepełnosprawnym, a także apteczkę pierwszej pomocy.

fot. screen YouTube / GkkmHml

Użytkownicy elektroniki będą też mogli skorzystać z gniazdek elektronicznych i portów USB aby doładować swoje urządzenia mobilne.

To też może cię zainteresować: Małopolska: Kraków i większość województwa znalazła się w czerwonej strefie. Jakie obostrzenia obowiązują

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Kraków: od weekendu zmiany w komunikacji miejskiej. Będą dodatkowe połączenia dla większego bezpieczeństwa pasażerów

O tym się mówi: Małopolska: jak wygląda cennik kościelnych usług? Najwięcej kosztów poniesiemy przy ślubie, a co z innymi uroczystościami