Miasto podpisało umowę z jedną z krakowskich przychodni weterynaryjnych i zachęca właścicieli domowych pupili do darmowego skorzystania.

Posiadacze kotów lub osoby, które opiekują się wolnożyjącymi kotami w Krakowie mogą poddać je zabiegowi kastracji bądź sterylizacji.

Dodatkowo, koty wolnożyjące, które zostaną zaszczepione mogą uzyskać bezpłatnie środki na odrobaczanie i przeciwko inwazji pasożytów.

Usługę świadczy przychodna weterynaryjna MELWET zlokalizowana przy ulicy Zakręt 3/1 (kontakt telefoniczny pod nr 884-865-978).

fot. pixabay

Akcja ma na celu ograniczenie i zapobieganie bezdomności zwierząt. Eksperci wskazują, że kiedy bezpańskie koty krzyżują się między sobą lub z wolno biegającymi kotami domowymi, życie w nędzy staje się automatycznie udziałem ich potomstwa.

Korzystając z zabiegu sterylizacji lub kastracji zapobiega się niepotrzebnemu cierpieniu zwierząt.

Z oferty można skorzystać jeszcze do 16 grudnia.

To też może cię zainteresować: Kraków: policja poszukuje tych sprawców wandalizmu i prosi o informacje w tej sprawie. Co się wydarzyło

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Kraków: ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe na terenie Krakowa. Wisła wystąpiła z brzegów na Bulwarach

O tym się mówi: Kraków: jak mówić po krakowsku? Charakterystyczne słówka, które zrozumie tylko prawdziwy Krakowianin