Klaster Innowacji Społeczno-Gospodarczych Zabłocie 20.22 ma być centrum technologicznych i społecznych innowacji, które realizują ideę Smart City. Koszt inwestycji to prawie 39,25 mln złotych.

„Jego główną idea jest stworzenie przestrzeni, która ma zapewnić techniczne i organizacyjne warunki do pracy, nauki, czy spędzania wolnego czasu dla różnych środowisk: startupów i mikroprzedsiębiorstw, grup twórczych, organizacji społecznych, mieszkańców i grup nieformalnych, każdego, kto jest zainteresowany rozwijaniem swej aktywności. Udział w funkcjonowaniu klastra będzie miał też samorząd” – tłumaczą przedstawiciele ZIM.

Właśnie zakończyły się też konsultacje społeczne, w ramach których mieszkańcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych i przedsiębiorstw przedstawiali pomysły odnośnie formuły i zasad funkcjonowania Klastra.

Co z nich wynikło?

Prawie połowa osób stwierdziła, że chciałaby znaleźć w tym miejscu przestrzeń do rozwoju oraz działania organizacji pozarządowych, a także realizować aktywności społecznej i sąsiedzkie.

Niemal ta sama liczba osób preferuje Klaster jako miejsce do nauki i pracy, a także rozwoju pasji, wymiany doświadczeń i kreowaniu inicjatyw.

To też może cię zainteresować: Małopolska: kilkaset nowych zakażeń w województwie i przekroczone 16 tysięcy przypadków. Sanepid podał dane na poniedziałek

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Małopolska: IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami. Co jeszcze znalazło się w prognozie na poniedziałek

O tym się mówi: Kraków: dzisiaj wchodzi korekta w komunikacji miejskiej. Zmienią się między innymi godziny odjazdów