Pogoda na południu Polski nadal nas nie rozpieszcza. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dodatkowo jeszcze alert pierwszego stopnia dla Małopolski.

Zgodnie z komunikatem, największe zagrożenie stanowią w najbliższym czasie intensywne opady , które mogą prowadzić do gwałtownego wzrostu stanów rzek.

Ostrzeżenie wydane przez IMGW obowiązuje do czwartku 1 października do godziny 10:00. Wysokość opadów ma wynieść lokalnie od 40 mm do 70 mm.

Co jeszcze w prognozie pogody?

W środę będzie dalej dosyć chłodno. W Krakowie odczuwalna temperatura w najcieplejszym momencie dnia ma wynieść zaledwie 12 stopni Celsjusza.

Zgodnie z prognozami, bardzo podobna pogoda ma być również w czwartek. Poprawa zapowiadana jest dopiero na piątek i weekend.

To też może cię zainteresować: Kraków: wykryto COVID-19 w Instytucie Onkologii. Placówka poinformowała o wstrzymaniu przyjęć do dwóch klinik

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Kraków: wodociągi informują o awariach i zaplanowanych pracach. W kilku miejscach nie będzie wody dziś i jutro

O tym się mówi: Kraków: dobra wiadomość dla podróżnych. Zwiększy się częstotliwość połączeń