Gazeta Krakowska poinformowała dzisiaj, że w rejonie ulicy Kobierzyńskiej oraz Chmieleniec zauważono krążące w nocy stado dzików.

Zdjęcia zwierząt nadesłali czytelnicy. Pokazują one ponad dwadzieścia dzików, które poruszają się po ulicy i chodniku między blokami.

Wśród nich są zarówno duże zwierzęta, jak i te małe.

fot. Gazeta Krakowska / czytelnik

Niebezpieczna sytuacja

To nie pierwszy taki przypadek w Krakowie. Problem z dzikami staje się coraz powszechniejszy. Mieszkańcy alarmują, że zwierzęta mogą być zagrożeniem.

"Zwierzęta nie tylko wyrządzają szkody materialne, ale również są poważnym zagrożeniem bezpieczeństwa mieszkańców" – informował przedstawiciel Spółdzielni Mieszkaniowej Zadworze.

Na terenach zabudowanych i w miejscach zamieszkania ludzi dziki mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzkiego. W sytuacji napotkania zwierząt nie wolno wykonywać żadnych gwałtownych ruchów i spokojnie oddalić się z tego miejsca.

To też może cię zainteresować: Kraków: Kiepski początek tygodnia dla kierowców z korkami i utrudnieniami. Od dzisiaj zamknięta jest jedna z ulic

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Kraków: służby specjalne pojawiły się na dachu Tauron Areny. Wiadomo już co tam się działo

O tym się mówi: Kraków: trwają kontrole w autobusach. Policjanci i inspektorzy MPK sprawdzają czy pasażerowie przestrzegają zasad sanitarnych. Kary mogą być wysokie