W niedzielę, 20 września swoją letnią inicjatywę kończy Krakowska Linia Muzealna. Ostatni raz trasę pokonają uruchomione specjalne linie obsługiwane taborem zabytkowym. Tramwaje te będą kursować na linii nr 0 i 15, a historyczne autobusy – na linii nr 303.

Z okazji zakończenia sezonu, oprócz zabytkowych tramwajów i autobusów, 20 września około 10.30 na ul. Św. Wawrzyńca będzie można obejrzeć historyczny radiowóz, służący w latach 90. Inspektorom ruchu MPK – samochód FSO 1500 z 1988 roku. Pierwotnie miał być taksówką, zakupioną przez MPK do wożenia pasażerów. W 1995 roku przekazano go do Głównej Dyspozytorni Ruchu, gdzie służył do nadzoru i kierowania ruchem tramwajów i autobusów podczas awaryjnych sytuacji. Służył jako radiowóz do 2002 roku, a potem przekazano go do Składnicy Taboru Zabytkowego, oczekując na renowację. W niedzielę, 20 września, zabytkowy radiowóz znowu będzie nadzorował przejazd tramwajów i autobusów. Przejedzie wzdłuż linii nr 0, a następnie zostanie zaprezentowany na ul. Sławkowskiej.

Obecnie MPK SA dysponuje nowoczesnymi ośmioma radiowozami, a inspektorzy poruszają się nie tylko hybrydowymi i elektronicznymi powozami, ale także skuterami.

MPK oraz Krakowska Linia Muzealna zachęcają do przejazdu historycznymi pojazdami, zanim 20 września po raz ostatni będzie można skorzystać z takiej okazji.

Może cię zainteresować także: Padł nieprzyjemny rekord. W jakiej sytuacji stawia to Polskę

W tym tygodniu także: „Bandziorek” z Chłopaków do wzięcia wyszedł na wolność, ale nie jest z nim dobrze! Fani programu zawiedzeni, potwierdzają się niepokojące doniesienia