Z powodu dużej liczby zakażeń w ostatnich tygodniach, Kraków trafił do żółtej strefy, w której obowiązują dodatkowe obostrzenia.

Miasto podjęło kolejne kroki w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa Sars-Cov-2.

Dezynfekcja miejsc publicznych

Na ulicach Krakowa od poniedziałku 31 sierpnia ponownie będzie można zobaczyć pojazdy, które będą dezynfekować miejsca publiczne gdzie jest duże natężenie ruchu.

Wśród nich są place, chodniki, przystanki komunikacji miejskiej, pętle autobusowe, punkty przesiadkowe, przejścia podziemne, przejścia dla pieszych, kosze na śmieci, ławki otoczenie aptek itd.

Nadal prowadzona będzie też akcja dezynfekcji oraz ozonowania pojazdów Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

fot. krakow.pl

Czy da to zamierzony efekt?

Eksperci z Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego zapewniają, że to skuteczne i bardzo potrzebne działania.

Przypominają też, że mieszkańcy powinni sami również pamiętać o konieczności dezynfekcji własnych rąk oraz unikania dotykania swojej twarzy.

To też może cię zainteresować: Małopolska: Liczne interwencje strażaków po ostatniej nocy. Na samochód z pasażerami spadło drzewo

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Kraków: nowe rozkłady jazdy tramwajów już od dzisiaj. Co się zmieniło w funkcjonowaniu linii tramwajowych

O tym się mówi: Kraków: na Kazimierzu została przywrócona Strefa Ograniczonego Ruchu. Co trzeba wiedzieć