Opublikowano nowe dane odnośnie pandemii koronawirusa w Polsce na poniedziałek 24 sierpnia.

Jak wygląda sytuacja w Małopolsce?

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie podała na swojej stronie internetowej w godzinach porannych nowe informacje odnośnie sytuacji związanej z wirusem SARS-CoV-2.

W ciągu ostatnich 24 godzin potwierdzono aż 61 nowych przypadków co jest lepszym wynikiem niż niedzielny kiedy to podano informację o 98 zakażeniach. Wśród nich jest 38 kobiet oraz 23 mężczyzn w wieku od zaledwie roku do 86 lat.

Niestety mamy kolejną ofiarę śmiertelną. Zmarła 93-letnia pacjentka pochodząa z powiatu bocheńskiego, która była hospitalizowana w Krakowie. Lekarze potwierdzają, że miała choroby współistniejące.

Służby podały też, że w ciągu ostatniej doby wyzdrowiało 35 osób.

fot. WSSE w Krakowie

Aktualne statystyki

Z raportu wynika też, że od początku pandemii wśród mieszkańców województwa małopolskiego potwierdzono zakażenie u 6497 osób, z czego wyzdrowiało 22572, a zmarło 110 pacjentów.

Aktywnych zakażeń mamy obecnie 3805, aż 335 osób musi przebywać w szpitalach. Z kolei służby kwarantanną i nadzorem obejmują ponad 11 tys. mieszkańców Małopolski.

To też może cię zainteresować: Kraków: dyrekcja Muzeum Narodowego podjęła zaskakującą decyzję odnośnie darmowych niedziel. Co to oznacza dla zwiedzających

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Małopolska: zalane domy i zerwane linie. Strażacy podsumowują straty z powodu weekendowych burz i nawałnic

O tym się mówi: Kraków: nad miastem przelatuje specjalny samolot, który wzbudza wielkie zainteresowanie. Jaką ma rolę