Rozpoczęło się już przygotowanie terenu pod roboty zasadnicze, które są związane z trwającą budową linii Krakowskiego Szybkiego Tramwaju do Górki Narodowej.

Krakowski magistrat przypomina, że od poniedziałku 27 lipca wprowadzono zakaz parkowania w godz. 7:00-18:00 przy ulicy Nad Sudołem na odcinku drogi od numeru 22 do ulicy Pleszowskiej.

Co się obecnie dzieje?

Na tym obszarze trwają właśnie prace związane demontażem elementów obecnej infrastruktury takich jak ekrany akustyczne i bannery reklamowe, a także usuwaniem roślinności.

fot. krakow.pl

Władze miasta wyjaśniają, że w tym celu zostanie wyciętych 3477 drzew iglastych i liściastych.

„Wycinkę ograniczono do niezbędnego minimum. (…) Co ważne, przed wycinką wszystkie drzewa zostały zinwentaryzowane przez ornitologów pod kątem gniazdowania ptaków – wycinane są jedynie te sztuki, które mogą być wycięte zgodnie z obowiązującymi przepisami. Prace prowadzone są pod nadzorem ornitologicznym” – tłumaczy dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Zgodnie z warunkami inwestycji taka sama liczba drzew zostanie zasadzona ponownie na miejscu przedsięwzięcia oraz działkach Gminy Miejskiej Kraków.

To też może cię zainteresować: Kraków: tłumy mieszkańców korzystają z upałów na Bagrach. Jak wygląda wypoczynek nad wodą

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kraków: jest nowy komunikat z wodociągów. W kilku miejscach może zabraknąć wody

O tym się mówi: Kraków: coraz bardziej zmienia się centrum miasta. Prace postępują w zawrotnym tempie [ZDJĘCIA]