W ogrodzie zoologicznym w Krakowie można zobaczyć wiele niezwykłych gatunków zwierząt. W tym tygodniu pracownicy ZOO pokazali nowego maluszka, który wraz ze swoją mamą mieszka na wybiegu zwierząt z Australii.

Na filmiku zamieszczonym na profilu Facebook można zobaczyć, że maluszek wychylił główkę z torby swojej mamy.

Na wybiegu zwierząt z dalekiej Australii w krakowskim zoo: walabii benetty (małych kangurów) i emu (największych nielotów na tym kontynencie) super niespodzianka! Przyjrzyjcie się tej sympatycznej samiczce. Co wystaje z jej z torby? Maluszek!!! – można przeczytać w na stronie ZOO.

Kangurek

Na wybiegu zwierząt z dalekiej Australii: walabii benetty (małych kangurów) i emu (największych nielotów na tym kontynencie) super niespodzianka!!! Przyjrzyjcie się tej sympatycznej samiczce. Co wystaje z jej z torby? Maluszek!!! :) Tak naprawdę kangurek nie jest już taki malutki. Ma co najmniej 3 miesiące. Wcześniej trudno było go zauważyć. Dopiero ostatnio, coraz częściej wystawia głowę. W sumie w maminej torbie będzie się chował przez 7 miesięcy. To super bezpieczne miejsce. Nawet gdy stanie się duży i samodzielny i razem z całym stadem będzie kicał po wybiegu, jeśli się czegoś wystraszy, będzie się próbował do niej wcisnąć :) Zapraszamy na rodzinne spacery i spróbujcie wypatrzyć kangurka :)

Gepostet von ZOO Kraków am Mittwoch, 3. Juni 2020

Dla przypomnienia, od 20 maja krakowskie ZOO jest ponownie otwarte dla zwiedzających przy zachowaniu obowiązujących obecnie z powodu pandemii przepisów.

Portal Życie napisał również o: Od przyszłego tygodnia komunikacja miejska będzie działać inaczej. Co się zmieni?

A także: Minęło sześć lat od referendum. Mieszkańcy zagłosowali na tak. Co z tego ostatecznie wyszło?

Zobaczcie o czym jeszcze pisaliśmy: Mieszkańcy chcą krótszych godzin ogródków gastronomicznych