Pandemia koronawirusa pokrzyżowała w Polsce wiele planów i wzbudziła liczne pytania odnośnie bezpieczeństwa podczas większych zgromadzeń.

Te obawy są szczególnie teraz bliskie katolikom, którzy co roku licznie biorą udział w procesjach z okazji Bożego Ciała. Święto wypada w przyszły czwartek 10 czerwca.

Metropolita krakowski zachęca do udziału

Abp Jędraszewski zachęca wiernych do licznego udziału w tradycyjnej procesji, która prowadzi Wawelu na krakowski rynek.

"Już teraz zapraszam serdecznie Krakowian do udziału w tym wydarzeniu" – zaprasza duchowny.

Procesja religijna w obliczu COVID-19

Stopniowo znoszone są liczne ograniczenia związane z pandemią koronawirusa w Polsce. Został już m.in. zniesiony limit liczby wiernych podczas zgromadzeń religijnych co umożliwia organizację tradycyjnych procesji na Boże Ciało.

Metropolita krakowski zapowiedział, że zostaną zachowane wszelkie zalecenia odnośnie bezpieczeństwa czyli min. 2 metry pomiędzy uczestnikami oraz nakaz zasłaniania nosa i ust.

fot. Archidiecezja Krakowska

Procesje w Krakowie

W stolicy Małopolski centralna procesja Bożego Ciała zacznie się mszą świętą o godz. 9 na Wawelu. Sama procesja poprowadzona zostanie Drogą Królewską na Rynek i zakończy się przed kościołem Mariackim.

Wiadomo już też, że już około połowa parafii w mieście zdecydowała się organizację procesji w różnych, czasem ograniczonych formach.

Zobaczcie o czym jeszcze pisaliśmy: Dzisiaj zmienna pogoda. Czego dokładnie możemy się spodziewać?

Portal Życie pisał również o: Małopolska: mamy zmiany w telewizji naziemnej. Co to dla nas oznacza?

A także: Miasto przywraca linie nocne na nowych zasadach. Co się zmieniło?