Wczoraj, we wtorek 1 grudnia, mieszkańcy mieli okazję zadać kilka pytań władzom miasta. Na zorganizowanym czacie pojawiała się prezydent Alkesandra Dulkiewicz oraz jej nowa zastępczyni Monika Chabior.

Wśród poruszonych tematów znalazł się między innymi żłobek miejski w Olszynce. O jego budowę wnioskowało wielu lokalnych mieszkańców.

Monika Chabior poinformowała jednak, że na razie nie ma takich planów ale zaprosiła społeczników na dodatkowe rozmowy podczas, których wspólnie zastanowią się nad dogodnym rozwiązaniem.

fot. gdansk.pl

Pojawiła się również kwestia braku całodobowego domu opieki dla osób, które zmagają się z chorobami psychicznymi.

Aleksandra Dulkiewicz stwierdziła, że musiałby pojawić się społeczny partner, który wziąłby na siebie odpowiedzialność za prowadzenie takiego ośrodka. Na razie więc nie ma na jego stworzenie żadnych planów.

Internauci pytali też o Model Równego Traktowania w Gdańsku i wsparcie osób LGBT+. Miasto ma zamiar ulepszać działania i dopracować dalsze procedury.

Cały czat można zobaczyć jeszcze na oficjalnym profilu Facebook prezydent Dulkiewicz.

To też może cię zainteresować: Gdańsk: dzisiaj zgasną światła w najważniejszych punktach miasta. To znak protestu samorządów. O co dokładnie chodzi w tej sprawie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Gdańsk: miasto pojawiło się w komedii romantycznej. Premierę można było zobaczyć w poniedziałek w telewizji. Jak to wyszło

O tym się mówi: Gdańsk: miasto wraz z MOPR wspomoże dzieci i przygotuje dla nich wigilijne paczki. Wiadomo co się w nich znajdzie