Ostatnia sesja Rady Miasta przyniosła ostateczną decyzję odnośnie konwentów makrodzielnicowych. Ostatecznie radni przyjęli uchwałę głosami Koalicji Obywatelskiej oraz Wszystko dla Gdańska.

Opozycja, a także radni dzielnicowi wyrazili stanowczy sprzeciw wobec tego pomysłu wskazując na problemy jakie wywoła on dla dzielnic.

Zgodnie z zamysłem władz, konwenty mają zacieśnić współpracę i stworzyć forum do dyskusji. Powstanie ich 10 i każdy z nich będzie się składał z kilku rad dzielnicowych.

Przeciwnicy tego rozwiązania uważają jednak, że jest to wyraz braku zaufania do kompetencji zarządów rad dzielnic. Istnienie konwentów może też jeszcze bardziej utrudnić dyskusje na tematy inwestycyjne oraz podejmowanie decyzji w wielu sprawach ważnych dla poszczególnych dzielnic.

Uchwała wejdzie w życie już 1 stycznia 2021 roku.

fot. screen YouTube / Saur Neptun Gdańsk

To też może cię zainteresować: Gdańsk: auto Roberta Kubicy w końcu dotarło do Trójmiasta. Bolid można oglądać jeszcze tylko parę dni

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Gdańsk: remont dworca kolejowego idzie do przodu. Miasto podało na jakim etapie są już prace w budynku

O tym się mówi: Gdańsk: akcja pomocy zbiera bardzo dobre opinie i udowadnia, że dobro powraca. Komu udało się już pomóc