Tereny nad morzem są chętnie odwiedzane przez spacerowiczów pragnących pooddychać zdrowymi czystym powietrzem, a także podziwiać piękne widoki.

Wiele miejsc straciło niestety swój urok. Zaradzić temu postanowili urzędnicy, którzy zapowiedzieli kilka inwestycji w najbliższym czasie.

Co się zmieni?

Sporo prac wykonywanych jest obecnie w Brzeźnie gdzie remontowany jest stary dom zdrojowy. Ma on być gotowy już w przyszłym roku i stać się miejscem spotkań, wydarzeń kulturalnych oraz inicjatyw ekologicznych.

Do tego zaplanowano plac przy ulicy Krasickiego, a także odnowienie promenady i remont mola.

Sporo zmieni się też w dzielnicy Jelitkowo. Odnowione zostaną ścieżki w parku, który rozciąga się przy plaży, a także alejki i drogi rowerowe w okolicy.

Do tego w planach jest modernizacja wioski rybackiej przy ul. Bałtyckiej. Według wyliczeń na naprawę chat potrzebnych jest 16 milionów złotych.

fot. screen YouTube / Andrzej Woliński

Niedługo zmieni się także Park Nadmorski im. Ronalda Reagana. W ramach środków z budżetu obywatelskiego zamontowane zostanie tam nowe oświetlenie, huśtawki oraz plac aktywności.

To też może cię zainteresować: Gdańsk: jeden z przystanków ma nową nazwę. Urzędnicy poinformowali też o zmianach w kursowaniu kilku linii autobusowych

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Gdańsk: wirtualna wizyta na Jarmarku Bożonarodzeniowego w dobie pandemii koronawirusa. Jak to działa w tym roku

O tym się mówi: Gdańsk: nowa akcja dla właścicieli domowych pupili. Wolontariusze w Trójmieście oferują pomoc w czasie pandemii