Rozporządzenie dotyczące zdalnej nauki dzieci obowiązuje do 29 listopada. Okazuje się, że teoretycznie dzieci mogą wrócić już w grudniu do szkół. O decyzji rządu powinniśmy wiedzieć już w kolejnym tygodniu, zapowiada Piotr Mueller, rzecznik rządu.

Rozporządzenie wprowadzające zdalną naukę dotyczyło przedłużenia nauki dla klas IV-VIII i wprowadzenia zdalnego nauczania także w klasach I-III. W ostatnich dniach Minister edukacji i nauki, Przemysław Czarnek przekonywał, że jeśli liczba zakażeń nie będzie gwałtownie wzrastać, to pojawi się szansa na powolne wdrażanie planu powrotu do szkół.

źródło:dziecisawazne.pl

Jednak Ministerstwo Zdrowia nie jest tak optymistyczne w tej kwestii. Szef tego resortu podkreśla, że nie należy w obecnej sytuacji wybiegać dalej niż 2 tygodnie do przodu, gdyż wiele czynników jest nie do przewidzenia.

Rzecznik rządu, Piotr Mueller, we wtorek oznajmił, że na razie decyzja jest jedynie taka , iż nauka zdalna pozostaje do 29 listopada.

Jednak co będzie dalej? Mueller podaje, że pod koniec tygodnia podejmowane będą decyzje i kolejne kroki.

Może cię zainteresować:Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, kiedy skończy się nauka zdalna. Czy uczniowie powinni się szykować na powrót do szkół

W tym tygodniu także: Władimir Putin jest ciężko chory? Do sieci wyciekło niepokojące nagranie