Sprawa dotacji dla artystów od kilku dni budzi ogromne emocje. Choć zdecydowano się na wstrzymanie wypłat do czasu „pilnego wyjaśnienia wątpliwości”, to samo ogłoszenie, kto i ile miałby dostać, wywołało silne reakcje wśród społeczeństwa.

Temat komentowali już artyści – ci, którzy mieli dostać pieniądze, a także ci, którzy ich nie wzięli, politycy, osoby publiczne i „zwykli” obywatele. Teraz o kolejny komentarz pokusił się Paweł Kukiz.

Paweł Kukiz wprost o dopłatach dla artystów

Paweł Kukiz już od dobrych kilku lat działa w polityce (Koalicja Polski/Kukiz’15). Niegdyś również był artystą – wykonawcą utworów, dlatego zna realia tego świata. Postanowił skomentować cała sprawę.

Paweł Kukiz. Źródło: Youtube
Paweł Kukiz. Źródło: Youtube

Jak przypomina portal OnPress, na początku Paweł Kukiz próbował finansować karierę polityczną z tego, co zarobił jako muzyk, jednak nie udało się to – doprowadziło do częściowego upadku partii. Obecnie Paweł Kukiz jest częściowo zależny od PSL-u.

Podczas medialnej burzy, która wybuchła wokół przyznanych artystom środków z budżetu państwa, najwięcej mówiło się o rekordzistach – braciach Golec z kwotą niemal 1,9 mln zł, zespole Bayer Full – 550 tys. zł – oraz Kamilu Bednarku, któremu przyznano 500 tys. zł.

Jak przyznał Paweł Kukiz, kwoty oraz osoby, które je otrzymały, budzą jego zdziwienie. Zauważa, że przyznanie największych kwot bogatym, by mogli pozostać „tłustymi kotami”, a brak pomocy dla biednych, to działanie szokujące.

Co więcej, zwraca uwagę, że środki powinny otrzymywać nie tylko firmy, gdyż brak zarobku odczuwają najbardziej głównie ci, którzy pracują na umowę o dzieło, pracując „z drugiej linii”.

Paweł Kukiz. Źródło: Youtube
Paweł Kukiz. Źródło: Youtube

Paweł Kukiz zauważył, że zasadnym jest wsparcie dla np. teatrów czy filharmonii, jednak nie potrafi zrozumieć, dlaczego środki otrzymali artyści bogaci, którzy mają ogromny majątek i zarobki, a „na czarną godzinę” byliby w stanie odłożyć, sprzedając jeden z kilku samochodów.

Zdaniem polityka na pomoc zasługują szczególnie ci, którzy już wcześniej ledwie żyli „od pierwszego do pierwszego”, powinno się wprowadzić także górną granicę dofinansowania.

To też może cię zainteresować: PEWNA GRUPA POLAKÓW MOŻE OTRZYMAĆ DODATKOWE PIENIĄDZE. POJAWI SIĘ NOWA ULGA, KTÓRA MA ZMNIEJSZYĆ O POŁOWĘ PEWIEN PODATEK, SPORE KORZYŚCI

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: W OSTATNIEJ AUDYCJI KRZYSZTOF JACKOWSKI PODZIELIŁ SIĘ Z WIDZAMI DOŚĆ KONTROWERSYJNĄ TEORIĄ. CO TAKIEGO PRZEKAZAŁ ZNANY JASNOWIDZ

O tym się mówi w Polsce: PANDEMIA KORONAWIRUSA NIE DAJE ZA WYGRANĄ! SYTUACJA W JEDNYM Z MIEJSC W NASZYM KRAJU JEST BARDZO CIĘŻKA. CO BĘDZIE DALEJ

O tym się mówi na świecie: STOSUNKI POMIĘDZY KSIĘCIEM WILLIAMEM I HARRYM NADAL SĄ MOCNO NAPIĘTE. CZY BRACIA OSTATNIO POTAJEMNIE SIĘ SPOTKALI

Z życia gwiazd: LIDER ZESPOŁU BAYER FULL SŁAWOMIR ŚWIERZYŃSKI MOŻE POCHWALIĆ SIĘ CAŁKIEM SPORYM MAJĄTKIEM. DLA WIELU BĘDZIE TO SPORYM ZASKOCZENIEM