Na tę informację czekało wielu z nas. W sobotę, 28 listopada, w końcu otwarto wszystkie sklepy w galeriach handlowych, a także sklepy meblowe. To z pewnością ucieszy osoby, które już powoli przygotowują się do świąt, dokonują już pierwszych świątecznych zakupów i poszukują prezentów dla najbliższych.

Należy jednak pamiętać, że ze względu na panującą pandemię koronawirusa wprowadzone zostały zasady, których trzeba przestrzegać. Portal Warszawa Nasze Miasto przypomina, o jakich obostrzeniach mowa.

Galeria handlowa/screen Youtube @WVTM 13 News
Galeria handlowa/screen Youtube @WVTM 13 News

Na jakich zasadach otwarto galerie?

Wiele sklepów przygotowało specjalne obniżki w ramach Czarnego Piątku. Część z nich przedłużyła je, tak, by osoby chcące zrobić zakupy stacjonarnie także mogły z nich skorzystać.

Należy jednak mieć na uwadze pewne obostrzenia. Jednym z nich jest limit klientów w sklepie – w przypadku lokali o powierzchni do 100 m2 jest to 1 osoba na 10 m2, przy większych – 1 osoba na 15 m2.

Ważną zasadą jest również konieczność zakrywania ust i nosa oraz dezynfekcji dłoni lub noszenia jednorazowych rękawiczek na terenie sklepów.

Mimo otwarcia sklepów sale zabaw, place zabaw i inne podobne miejsca wciąż pozostają zamknięte.

Wymagane jest także zachowanie co najmniej 1,5-metrowego dystansu między klientami. Miejmy na uwadze także, że w godz. 10-12 od poniedziałku do piątku zakupy w sklepach spożywczych, drogeriach i aptekach zrobią tylko seniorzy.

Strefy gastronomiczne w galeriach wciąż są nieczynne dla gości – mogą jedynie przygotowywać posiłki na wynos.

Jak informował portal „Życie”: MEDIA OBIEGŁA SENSACYJNA WIADOMOŚĆ. EDYTA GÓRNIAK W GRZYWCE W ODCINKU "THE VOICE OF POLAND". TABLOIDY OSZALAŁY

Portal „Życie” pisał również o: W PROGRAMIE "ROLNIK SZUKA ŻONY" CORAZ WIĘCEJ ROMANTYCZNYCH SCEN. MACIEJ I ILONA WYBRALI SIĘ NA RANDKĘ. WIDAĆ, ŻE MAJĄ SIĘ KU SOBIE

Jak informował również portal „Życie”: TO JUŻ OFICJALNE, PO DŁUGICH OBRADACH RZĄDZĄCY ZADECYDOWALI. NADCHODZĄ SPORE ZMIANY, KTÓRE POLACY ODCZUJĄ JUŻ ZA TYDZIEŃ