Pod koniec września Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku poinformowało o wstrzymaniu przyjęć na Kliniczny Odział Ratunkowy oraz do Centrum Urazowego wraz z realizacją świadczeń związanych z zabezpieczeniem urazów wielonarządowych.

Miało to związek z licznymi zakażeniami wirusem SARS-CoV-2, które wykryto zarówno wśród personelu, jak i pacjentów przebywających w szpitalu.

Po ponad tygodniu, UCK w Gdańsku podało jednak dobrą wiadomość, która ucieszy wiele osób. Od poniedziałku 9 listopada wznowiono przyjmowanie pacjentów.

Przedstawiciel placówki, Łukasz Wojtowicz, powiedział, że KOR funkcjonuje już normalnie, a lekarze i inny personel medyczny powrócił z zaleconej im kwarantanny.

fot. pixabay

Wystosowano jednak prośbę do pacjentów, aby na Kliniczny Odział Ratunkowy decydowano się jedynie w koniecznych przypadkach, np. w stanie zagrożenia życia i zdrowia.

To też może cię zainteresować: Gdańsk: miasto zostało przyozdobione na biało i czerwono. Dzisiaj obchodzimy w Polsce Święto Niepodległości

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Gdańsk: nowy pomysł na wsparcie branży gastronomicznej w czasie pandemii i obecnych obostrzeń. Można skorzystać z bezpłatnej aplikacji

O tym się mówi: Gdańsk: trwa akcja pomocy bezdomnym w mieście. Wystarczy ściągnąć aplikację i podać lokalizację takich osób