W sobotę 7 listopada w Trójmieście trwa strajk przeciwko wyroki Trybunału Konstytucyjnego. Na szesnasty dzień protestów Trójmiasto szykuje się na trzy zorganizowane akcje.

Sobota rozpoczyna się od Rodzinnej Blokady Rowerowej, która rusza o godzinie 13. Rodziny wyruszające na rowerach blokowały ulice Gdańska. Całe rodziny z dziećmi sprzeciwiały się tym wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia aborcji. Około 13 rodziny wyjechały w kierunku Gdyni, gdzie zablokowały ulice.

Organizatorzy zachęcali wszystkich do przyłączenia się jeśli tylko mają ochotę.

W Gdańsku o 16.30 wyruszy spacer protestujących w Strajku Kobiet. To już szesnasty dzień protestów przeciwko decyzji o zaostrzeniu prawa aborcyjnego, a gdańszczanie nie odpuszczają i nadal wychodzą na ulicę demonstrować. Tak będzie i dziś. O16.30 rusza spacer protestujących spod Skweru Kościuszki.

Około godziny 18 będzie miała miejsce trzecia akcja i o godzinie 18 ruszy ,,Parada Wolności” spacer, marsz mający trasę o długości 8 km, któremu przygrywać będzie muzyka na żywo z Pandadream Sound System – mocnej tuby pasowej. Marsz ma dojść aż na Plac Solidarności, gdzie odbędzie się protest. Towarzyszć im będzie aktywistka i działaczka OSK Marta Lempart

Może cię zainteresować:Wprowadzono nowe obostrzenia. Restrykcje, które trzeba poznać

W tym tygodniu także:Mateusz Morawiecki przeprosił Polaków. Premier zapowiedział wiele nowości. O co chodzi