Łukasz Cabaj to 14-letni chłopiec cierpiący na łamliwość kości. Obecnie przebywa w Portugalii wraz z rodziną, gdzie poddano go leczeniu i rehabilitacji. Rodzina miała wrócić do domu w grudniu, ale doszło do pożaru domu. Proszą o wsparcie.

Łukasz ma już za sobą wiele operacji i nadal potrzebuje stałej rehabilitacji. Wspomogli go i jego rodzinę darczyńcy, którzy w akcji ,,ratujmy kręgosłup Łukasza” pomogli uzbierać na jego operację. Cała akcja zakończyła się sukcesem, rodzina mogła opłacić leczenie w Stanach Zjednoczonych. Jednak z powodu pandemii chłopiec trafił do szpitala w Portugalii.

W Portugalii przebywa aktualnie z całą rodziną, a dom w Polsce zaczęli przeznaczyli na wynajem, gdyż potrzebowali tej kwoty do opłacania pobytu w Portugalii. W grudniu planowali powrót do Polski.

Jednak w sobotę ich dom dotknął pożar, a najemca z Kazachstanu trafił do szpitala w krytycznym stanie. Prawdopodobnie doszło do podpalenia, a zatrzymany jako podejrzany został 36-letni Białorusin.

- Musimy przerwać leczenie Łukasza, wrócić do Polski, tylko ze nie mamy już do czego, nie mamy już domu, zostać tutaj też nie możemy - mówi matka chłopca. - Błagamy Was o pomoc, bo nie mamy dokąd wracać! Jedyną szansą jest ta zbirka, by odbudować dom i miejsce dla życia dla naszej rodziny, a w szczególności dla Łukasza!

Trwa zbiórka na odbudowę domu prowadzona przez stronę siepomaga

Może cię zainteresować: Mazowsze znowu przoduje w niechlubnym rankingu. Ile zachorowań odnotowano dziś w mazowieckim

W tym tygodniu także: COVID-19 w jednym z warszawskich Urzędów Dzielnicy. W której dzielnicy nie przyjmują petentów