Rok 2020 okazał się wyjątkowo trudny dla branży turystycznej z powodu pandemii koronawirusa. Problemy dotknęły również branżę cruiserów, która dopiero teraz powoli się odmraża.

Pierwszy wycieczkowiec w tym sezonie

Dzisiaj rano (10 września) do Portu Gdańsk wpłynął statek wycieczkowy MS Europa. Jest to pierwszy wycieczkowiec w tym sezonie.

Swój rejs, który trwa 14 dni, rozpoczął 1 września w Hamburgu zawijając do portów w Niemczech, Szwecji oraz Danii. Z powodu obostrzeń sanitarnych, na jego pokładzie znalazło się zaledwie 60 pasażerów na 400 możliwych miejsc.

fot. mat. prasowe Portu Gdańsk

Kiepski sezon

W tym sezonie władze Gdańska spodziewały się aż 84 jednostek z kilkudziesięcioma tysiącami turystów. Plany pokrzyżowała pandemia, a do końca tego roku ma nas ich jeszcze odwiedzić zaledwie pięć.

Według danych, cierpi cała branża turystyczna, w tym też cruisowa. Straty całego sektora wyliczane są na około 1,2 biliona dolarów.

To też może cię zainteresować: Gdańsk: dzieci mogą liczyć na bezpłatną pomoc w Ośrodku Pomocy Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Gdańsk: chłopak wyproszony z autobusu za złe nadzorowanie swojego roweru. Pasażerowie krytykują zachowanie kierowcy

O tym się mówi: Pomorskie: ponad 2,9 tysiąca zakażeń w województwie od początku pandemii. Sanepid podał statystyki na czwartek