Jak podaje portal "Trójmiasto", w środę 12 sierpnia odnotowano 75 nowych przypadków zakażeń koronawirusem. 36 stwierdzono w samym Trójmieście. Od początku pandemi łącznie wykryto 1 313 przypadków.

Nowe przypadki zakażenia koronawirusem

Tomasz Augustyniak poinformował, że nowe przypadki w województwie pomorskim dotyczą: "27 osób z Gdańska, 11 z powiatu lęborskiego, 8 z powiatu puckiego, po 7 osób z powiatów wejherowskiego, kartuskiego, Sopotu i Gdyni, 2 z powiatu gdańskiego, po 1 osobie z powiatów: słupskiego, bytowskiego, stargardzkiego i tczewskiego.

Inspektor sanitarny poinformował również, że wszystkie osoby z powiatu kartuskiego, lęborskiego, bytowskiego, Sopotu oraz jedna osoba z powiatu wejherowskiego związane są z ogniskiem na weseleu w powiecie kartuskim. Z kolei 13 osób z Gdańska związane są z ogniskiem marynarskim.

Koronawirus w skali kraju

Pomorze znalazło się dziś na 4 miejscu, co do liczby zakeń w poszczególnych województwach. Na czele znajdują się Małopolska (173 przypadki), Śląsk (145) i Mazowsze (76). Najmniej zakażeń odnotowano w woj.lubuskim (1) i świętokrzyskim (2).

Od początku epidemii potwierdzono już 53 676 przypadków zakażenia koronawierusem. Zmarło 1 830 osób (9 zmarło w ciągu ostatnich 24 godzin), wyzdrowiało 37 611.

trójmiasto.pl

Jak myślicie, należy spodziewać się dalszych wzrostów?

To też może cię zainteresować:

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach:

O tym się mówi: