Policja sprawdza zachowanie pasażerów komunikacji miejskiej

Kontrole policji trwają już od czerwca, a ich efekty są dosyć zadowalające. Ostatnia miała miejsce w środę 5 czerwca.

Policjanci sprawdzający czy mieszkańcy i turyści stosują się do obowiązku zakrywania nosa i ust na swój celownik wzięli przede wszystkim autobusy i tramwaje. Łącznie sprawdzono ich tego dnia ponad 30.

„Wynik przeprowadzonych kontroli to zaledwie jeden przypadek niestosowania się do obowiązku zasłaniania nosa oraz ust. Policjanci byli przygotowani na taką sytuację i przekazali pasażerowi maseczkę” - ujawniła oficer prasowy KMP w Gdańsku.

Wzmożone kontrole w sklepach

Funkcjonariusze skontrolowali też sklepy wielkopowierzchniowe i galerie handlowe. Według danych, w środę pouczono tam zaledwie cztery osoby, którym wręczono maseczki i nakazano ich stosowanie.

fot. pixabay

Kontrole obejmują też nie tylko sklepy, ale też teren Jarmarku św. Dominika przypominając, że nadal obowiązuje nas zasada dystansu społecznego.

Za rażące naruszenie przepisów policja może nałożyć mandat do 500 złotych, a nawet skierować wniosek o ukaranie do sądu czy sanepidu. W tym przypadku grzywna może wynieść nawet 30 tysięcy złotych.

To też może cię zainteresować: Pomorskie: które kąpieliska są wolne od sinic? Główny Inspektorat Sanitarny informuje o stanie wody

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Gdańsk: remont linii tramwajowej powoli dobiega końca. W poniedziałek zostaną otwarte dwa skrzyżowania

O tym się mówi: Pomorskie: rekordowy wzrost nowych zakażeń w województwie. Sanepid podał nowe dane na piątek