W piątek przed południem Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku podała do wiadomości, że w województwie potwierdzono 15 nowych przypadków zakażeń koronawirusem.

Gdzie odnotowano nowe zakażenia?

Służby poinformowały, że siedem osób u których potwierdzono COVID-19 pochodzi z Gdańska, z kolei dwie mieszkają w Gdyni, dwie w powiecie słupskim, jedna w Słupsku, oraz po jednej w powiecie tczewskim, starogardzkim i wejherowskim.

fot. WSSE w Gdańsku

Wśród zakażonych jest chłopiec, trzy kobiety i pięciu mężczyzn w młodym wieku, trzy kobiety i trzech mężczyzn w średnim wieku, oraz starsza kobieta.

Tylko trzy z tych osób były uprzednio objęte nadzorem służb w związku z ogniskami koronawirusa. Z danych sanepidu, reszta osób miała zarazić się podczas spotkań towarzyskich czy podróży zagranicznych.

fot. WSSE w Gdańsku

W sumie od marca w województwie pomorskim odnotowano 902 przypadki COVID-19.

To też może cię zainteresować: Gdańsk: akcja „Wysoka trawa” w mieście nie wypaliła. Magistrat weźmie pod uwagę opinie mieszkańców

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Gdańsk: Czy będzie mniej zdarzeń drogowych na tej ulicy? Miasto wprowadza zmiany w organizacji ruchu

O tym się mówi: Gdańsk: budowa nowej linii tramwajowej przesunięta. Miasto planuje nowy przetarg