Prezydent Gdańska został zaatakowany nożem 13 stycznia 2019 roku podczas 27. Finału WOŚP na Targu Węglowym. Niestety zmarł w szpitalu.

Choć śledztwo w sprawie napastnika Stefana W. nadal się toczy, Prokuratura Regionalna w Gdańsku zdołała przygotować akt oskarżenia w sprawie niedociągnięć przy organizacji imprezy.

Dotyczy on siedmiu osób, którym zarzuca się niedopełnienie obowiązków, a tym samym niezapewnienie bezpieczeństwa w trakcie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku.

fot. fakt.pl

Wśród nich są przedstawiciele Regionalnego Centrum Wolontariatu, właściciel i dyrektor ds. ochrony i BHP Agencji Ochrony Tajfun, urzędnik Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku oraz dwaj funkcjonariusze policji.

„Biegły z zakresu bezpieczeństwa i zarządzania bezpieczeństwem stwierdził liczne i rażące uchybienia zarówno po stronie organizatora imprezy – stowarzyszenia Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku, jak i instytucji opiniującej wniosek organizatora tj. funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz urzędu wydającego zezwolenie na podstawie wniosku, czyli pracownika Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku, a także firmy ochroniarskiej – Agencji Ochrony „Tajfun”, której zlecono zapewnienie bezpieczeństwa i porządku podczas imprezy” - wyjaśnia rzeczniczka prokuratury.

Sprawą zajmie się teraz Sąd Rejony Gdańsk – Południe.

To też może cię zainteresować: Gdańsk: prace na wiadukcie wchodzą w nowy etap. Będą objazdy dla kierowców

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Pomorze: kilkanaście nowych przypadków w województwie. Jest nowy raport sanepidu

O tym się mówi: Gdańsk: zdarzenie na Morenie. Kierowca wjechał w słup. Co się dokładnie wydarzyło