Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych kilkuset przypadkach COVID-19 w Polsce. Na Pomorzu odnotowano zaledwie osiem.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku opublikowała nowy raport odnośnie sytuacji województwie. Wynika z niego, że liczba zakażeń wzrosła do 726 osób.

Osiem nowych przypadków

Koronawirus potwierdzono u trzech mężczyzn w średnim wieku, którzy mieszkają w powiecie puckim, starszej kobiety i osoby nastoletniej z pow. Sztumskiego, dziewczynki z pow. bytowskiego, kobiety w średnim wieku mieszkającej w powiecie słupskim.

fot. pixabay

Nowy przypadek odnotowano też w Gdańsku u mężczyzny w średnim wieku. Zakażenie związane jest z ogniskiem koronawirusa wśród uczestników wesela, które odbyło się poza woj. pomorskim.

Liczba zgonów pozostaje niezmienna i dalej wynosi 38.

Dane z Polski

W kraju potwierdzono w ciągu ostatniej doby 353 nowych zakażeń oraz śmierć 8 pacjentów. Łącznie od marca zachorowało już 39 407 osób, z czego wyzdrowiało 29 505, a umarło 1612.

To też może cię zainteresować: Gdańsk: Czy to bezpieczne? Dziki są już stałymi gośćmi na polskich plażach

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Gdańsk: będą kolejne wyłączenia wody w mieście. Gdzie i w jakich godzinach zaplanowano prace na piątek

O tym się mówi: Gdańsk: Trwa przebudowa jednej z ulic. Od dzisiaj obowiązują nowe zmiany w ruchu