Gdańska Karta Mieszkańca już za parę dni zyska nową funkcję, która ułatwi podróżowanie komunikacją miejską oraz koleją po mieście.

Idea karty pozostaje niezmienna. Powstała po to, by gdańszczanie w zamian za to, że płacą tu podatki, przez co współfinansują inwestycje, życie kulturalne i sportowe miasta, dostali możliwość poznawania swojego miasta na korzystnych warunkach – mówi Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

Co to oznacza dla pasażerów?

Od wtorku 16 czerwca, Karta Mieszkańca zostanie połączona z biletami okresowymi komunikacji miejskiej. Gdańszczanie będą mogli więc już jeździć koleją i pojazdami komunikacji miejskiej na jednym dokumencie.

Do 1 września można jeszcze korzystać z obecnej opcji czyli biletu miejskiego oraz starej Karty. Później osoby, które chcą korzystać ze wspólnego biletu będą już musieć wyrobić spersonalizowaną wersję ze swoim zdjęciem i do niej włączyć bilet.

fot. gdansk.pl

Wnioski można składać online lub w Centrum Karty. Wersje spersonalizowane będą kosztować zaledwie 2 złote.

Co ze „starą” Kartą?

“Stare” karty nie stracą ważności i dalej będą upoważniać do korzystania z ulg związanych z Pakietem Mieszkańca. Wraz z nowym rokiem będzie je tylko trzeba przedłużyć.

Portal Życie pisał również o: Można wybrać się już nad wodę. Wiadomo, które kąpieliska są już czynne

Przypomnij sobie o: Uwaga na korki. Spalił się samochód. Wiadomo gdzie są utrudnienia

Jak informował portal Życie: Potwierdzono nowe przypadki COVID-19. Wśród zakażonych jest dziecko