Przed południem Sanepid podał, że w województwie potwierdzono pięć nowych zakażeń koronawirusem. Wszystkie osoby mieszkają w powiecie kościerskim. Są to mężczyzna i kobieta w starszym wieku, mężczyzna w średnim wieku, młoda kobieta oraz nastolatka.

Na Pomorzu od początku pandemii zachorowało 579 osób. Na chwilę obecną choruje jednak zaledwie 88, z czego 19 pacjentów przebywa w szpitalach.

Kilkanaście osób zarażonych w cukierni

Od kilku dni wiadomo też, że w Gdańsku ogniskiem koronawirusa jest jedna z cukierni sieciowych.

fot. pixabay

Służby uspokajają jednak, że sklep został odpowiednio zabezpieczony przez właścicieli, a wszyscy pracownicy stosowali się do obowiązującego rygoru sanitarnego. Nie ma wskazań by zamykać tą filię.

- Ustalono że stoisko sprzedaży zabezpieczone jest osłonę pleksi, oddzielającą klienta od sprzedawcy, pracownicy noszą maseczki, stosują rękawiczki jednorazowe i środki dezynfekcyjne. Dochowane są wszelkie wymogi bezpiecznego sprzedawania towaru klientom. Stoisko zostało zdezynfekowane, pracodawca zapewnił zastępstwo za pracowników przebywających na kwarantannie – poinformowała Wojewódzka Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Gdańsku.

Wśród zakażonych jest tylko dwójka pracowników oraz ich rodziny. Na razie potwierdzono wirusa u 12 osób.

Jak wygląda sytuacja w Polsce?

Ministerstwo Zdrowia podało, że potwierdzono 108 nowych zakażeń COVID-19. W sumie daje to 27668 pozytywnych przypadków w Polsce. Dotychczas zmarło 1191 osób.

Portal Życie Gdańsk pisał również o: Sprawca napadu zgłosił się na policję. Jego tłumaczenia nie przekonują

Przypomnij sobie o: Podróżni zapominają o maseczkach. ZTM przypomina zasady obowiązujące w komunikacji miejskiej

Jak informował portal Życie: Trwają prace na jednej z linii tramwajowej. Kierowcy napotkają utrudnienia