W ostatnich dniach sieć podbia fotografia, na której rzekomo znajduje się Jarosław Kaczyński. Według autora, zdjęcie miało zostać zrobione w latach 70. ubiegłego wieku, ale prezes PiS uważa, że jest to fotomontaż i nie zna ludzi z fotografii.

Fotografia pojawiła się na facebookowym profilu Marka Skawarskiego. Z jego opisu możemy wyczytać, że została ona zrobiona w Białymstoku w końcówce lat 70. – rzyszły naczelnik Polski, z extramocnym w palcach, wybiera się na pochód pierwszomajowy – napisał Skawarski.

Postać, która łudząco przypomina Jarosława Kaczyńskiego, na zdjęciu znajduje się z prawej strony. Obok niego znajduje siętrójka innych mężczyzn i kobieta, zaś na piersi ma przypiętą sporą kokardę.

Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, Radosław Fogiel zaprzeczył, jakoby Kaczyński miał znajdować się na zdjęciu. – To nieprawda, że Jarosław Kaczyński chodził na pochody pierwszomajowe pod koniec lat 70. Był już wówczas działaczem opozycji antykomunistycznej. Pokazałem prezesowi to zdjęcie. On nie zna ani jednej osoby z tej fotografii. Jego zdaniem, to fotomontaż. Jego twarz została tu wmontowana – powiedział.

Co z wyborami? Przeczytaj: WYBORCY Z PODLASIA SKŁADAJĄ PROTEST W SĄDZIE NAJWYŻSZYM. CZY DZIAŁANIA PIS DOPROWADZĄ DO UNIEWAŻNIENIA WYBORÓW?

Kiedy zbierze się Sejm? Zbierz: ZNAMY DATĘ PIERWSZEGO POSIEDZENIA SEJMU! KANCELARIA PREZYDENTA OGŁOSIŁA DECYZJĘ ANDRZEJA DUDY

Źródło: „Onet.pl”